נמשכת המחאה כנגד הדרת הנשים משלטי הפרסומות בירושלים: בימים האחרונים נתלו ברחבי הבירה פוסטרים שמציגים תמונות של נשים ישראליות מוכרות מהעבר שתרומתן למדינה משמעותית בתחומים שונים, כאשר ראשן קטוע – בדומה לפרסומות של חברת הביגוד 'הוניגמן', בהן ראשה של הדוגמנית סנדי בר "נחתך" מטעמי צניעות.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

הפוסטרים, שהודפסו על ניירות רגילים בהדפסה ביתית, נתלו לאורך הימים האחרונים ברחובות מרכז העיר, וניתן היה למצוא אותן בעיקר בתחנות אוטובוס.פוסטר אחד הציג תמונה קטועת ראש של אישה משנות ה-40 כאשר היא לבושה במדים. מבט ראשוני על התמונה לא מספק מידע על האישה, אך הכיתוב למטה ציין: "חנה סנש, 1921-1944, לוחמת ומשוררת יהודיה מצנחני הישוב".

בפוסטר נוסף נראית תמונה של אישה לבושה בשמלה ומלפניה מונח ספר, וגם כאן פניה קטועות. מדובר במשוררת לאה גולדברג (1911-1970) "מגדולות המשוררים העבריים בעת החדשה", נכתב מתחת לתמונה.

לא ברור מי עומד מאחורי היוזמה, שמעוררת עניין רב עבור העוברים ושבים ברחוב ששוהים אל מול התמונות, מצלמים וקוראים. המחאה יוצאת הדופן מתרחשת לאחר חודש סוער בירושלים בהן סוגיית הדרת הנשים מהמרחב הציבורי הגיעה לשיא מבחינת השיח הציבורי: בחול המועד סוכות שוב הופרדו הרחובות במאה שערים ומספר ימים לאחר מכן התפוצצה פרשת ה"נשים על גבי פרסומות".