מבוכה לראש העירייה ניר ברקת: שלושה ימים לאחר שדוברות העירייה יצאה בהודעה כמעט חגיגית לעיתונות שכותרתה "סוף לדירות הרפאים בבירה - כל דירה תחויב בכפל ארנונה במידה ותישאר ריקה",הורד נושא הכפלת הארנונה על דירות רפאים מסדר היום. הסיבה: התנגדות בוועדת הכספים העירונית, שהתקיימה ביום ראשון..

ידיעות נוספות על דירות רפאים:
כך החלה המלחמה בדירות הרפאים
מה קרה בשוק דירות היוקרה מאז הכוונה להכפלת הארנונה
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

ברקת כבר מוביל זמן רב מאבק נגד תופעת דירות הרפאים בעיר, שמספרן רק הולך וגדל ועומד היום על פי נתוני העירייה על 9,000 דירות. לפני מספר חודשים שלח מכתבים אישיים לבעלי הדירות וביקש מהם להשכיר את דירותיהם, לסטודנטים. לאחר שהיוזמהנ לא צלחה, בשבוע שעבר ביקש ברקת מחברי ועדת הכספים שיאשרו הכפלת הארנונה לדירות שיוכח כי הן עומדות ריקות חצי שנה.

בדיון בועדת הכספים הועלה רעיון על ידי נציגי גזברות העירייה לעקוב אחר שעוני החשמל והמים של אותן דירות לצורך ההוכחות על היעדרותם של הדיירים מדירתם.

הכפלת הארנונה לדירות הרפאים משמעותה שאם בעלי דירה כזו משלמים היום 81 שקלים למ"ר, התעריף ינסוק ל-162 שקלים למ"ר. כיוון שמדובר בדרך כלל בדירות מרווחות במיוחד מדובר בתוספת של כמה עשרות אלפי שקלים לבעל בית כזה.

העירייה בתגובה: "ראש העיר ניר ברקת רואה חשיבות רבה בהכפלת הארנונה לדירות הריקות במטרה לתמרץ את בעליהן להשכירן והדבר אף הוכנס להמלצות וועדת טרכטנברג ביוזמת ברקת.

"הנושא יובא להצבעה במועצת העיר הקרובה וברקת פועל להעביר אותו תוך מתן מענה לסוגיות המורכבות והאתגרים שהעלו חברי המועצה".