אונס או סחיטה? המשטרה חוקרת האם קשיש בן 75 מירושלים שנעצר השבוע ביצע עבירות מין בשלוש מנכדותיו, או שהן העלילו עליו לאחר שלא הסכים להעביר להן כספים.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

הפרשה התפוצצה בעקבות תלונה שהגישו הנכדות לאחרונה נגד הסב. בתלונה מפורט כי במספר הזדמנויות נהג הסב כביכול לבצע בהן מעשים מגונים, בזמן שהיו בתחילת שנות העשרה לחייהן. לטענתן, המקרים אירעו לאורך שנים והן החליטו להתלונן לאחר שלאחת מהן – כיום בת 29 – נודע כי הוא התעלל מינית באחיותיה, בדיוק כפי שלכאורה נהג כלפיה לפני יותר מ-15 שנה.

בעקבות התלונה נעצר הקשיש, שהכחיש מכל וכל את המיוחס לו וטען כי מדובר בעלילה. לדבריו, בעלה של הנכדה שיזמה את הגשת התלונה הסתבך בחובות והחל יחד איתה לסחוט אותו במטרה להוציא ממנו כספים. לטענתו, הוא העביר להם לבסוף סכום כסף, אך כשדרש לקבלו בחזרה הם מימשו את האיומים והגישו את התלונה השקרית כביכול.

הנכדות אישרו כי הכספים הועברו לידיהן, אך הדבר נעשה לצורך טיפולים שהן נאלצו לעבור בעקבות טראומה ממעשיו של הסב. במשטרה החליטו לאמץ בשלב זה את גרסתן אך במקביל להארכת מעצרו של החשוד נחקרו רבים מבני המשפחה, חלקם באזהרה, במטרה לבחון את אמיתות גרסתו של החשוד.

שופטת בית משפט השלום בעיר החליטה לשחרר את האב למעצר בית והסבירה כי למרות שקיימו לכאורה ראיות המעלות חשד לביצוע המעשים, אין להתעלם מטענותיו כי נסחט.

החקירה בפרשה נמשכת ובסיומה יוחלט האם להגיש נגד החשוד כתב אישום, או לפתוח בהליכים פליליים נגד נכדותיו.