למרות המאבק העיקש והמתמשך: מינהל מקרקעי הוציא צו הריסה לגינה הקהילתית שבשכונת מחנה ישראל – אחת מהפינות היפיפיות ביותר בירושלים.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

הריסת הגינה מתוכננת ליום שני הקרוב. בינתיים, התושבים מנסים לעשות מאמצים של הרגע האחרון למניעת התוכנית. בנוסף, עמותת 'אדם, טבע ודין' הצטרפה למאבק ופתחה במאבק משפטי נגד המינהל, שהחליט כי על שטח הגינה ייבנה פרויקט נדל"ן.הגינה הקהילתית 'אור בזמנהוף', שאותה הקימו תושבי השכונה, נמצאת בסכנת הריסה. בעקבות זאת, יצאו התושבים למאבק, שאליו הצטרפו גם תושב השכונה העיתונאי והמשורר יענקל'ה רוטבליט ובתו החורגת, הזמרת עלמה זוהר.

ביום שישי לפני שבוע התקיים בגינה אירוע הדגל של המחאה, שבו הורגשה תמיכה גלויה וחד משמעית מצד העירייה בדמות קובי כחלון, נעמי צור ופפה אללו, שלושה סגני ראש עיר שהגיעו ונשאו דברים. לפחות 400 בני אדם השתתפו באירוע. מלבד תושבי השכונה, הגיעו מאות אנשים גם משכונות נוספות ואף מחוץ לעיר. "הגינה תישאר גינה", הבטיח כחלון, המכהן גם כיו"ר הוועדה לתכנון ובנייה בעירייה. "האמת, הצדק והחוק הם עם הגינה הזו, ואני מתחייב ללכת איתה עד הסוף".

נגה עשת, יו"ר ועד התושבים של השכונה וממובילות המאבק: "לא נפסיק לנסות לעצור את המהלך ולהפר את הגזרה, שאין בה מן הצדק וגם לא מן הדין. כיום, השכונה מצויה בעיצומו של תכנון אורבני ולטענתנו, אין הצדקה לפגוע כעת בגינה, כי בהחלט סביר שהיא תופיע בתכנון כריאה הירוקה השכונתית".