אן-לייק: צעיר ירושלמי נעצר בשבוע שעבר בעקבות תגובה שכתב ברשת הפייסבוק שלכאורה קוראת להכות אנשי שמאל שמפגינים ביישוב ענתות. הוא נחקר במשך מספר שעות ושוחרר לבסוף.

ידיעות נוספות על רשת הפייסבוק:
מרד הפייסבוק של התלמידים
הנשק החדש למלחמה בסלקציית מועדונים
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

מעצרו בא בעקבות דיון שנפתח ברשת הפייסבוק, בו קראה דורית אדלר, מרצה באוניברסיטת תל אביב, להגיע להפגנה בענתות על רקע עימותים אלימים שאירעו בין התושבים לבין פעילי שמאל. בתגובה לקריאתה של אלגר כתב י' כי הוא מזמין את חבריו לבוא ולהכות את הפעילים."כמה ימים לאחר מכן קיבלתי טלפון מכוחות בילוש בירושלים ששאלו אותי איפה אני. עניתי להם אבל חשבתי שמישהו צוחק עליי", משחזר י'. "כמה דקות אחרי זה התקשרו ממרחב מוריה וביקשו שאגיע אליהם לברר איזה עניין. הלכתי לאוטו וכשניסיתי לצאת מהחניה חסם אותי צוות בילוש, שאזק אותי ועשה עליי ובמכונית חיפוש. הכול באמצע הרחוב כשכל הזמן הזה אין לי מושג בכלל מה רוצים ממני".

י' מספר כי החוקרים שאלו אותו לגבי ספריי להברקת צמיגים שנמצא במכוניתו וככל הנראה גרם להם להסיק ששימש אותו לצורך ריסוס כתובות במרכז העיר. "ישבתי בחקירה ארבע שעות, ובמשך שלוש מתוכן בכלל לא ידעתי למה", הוא מספר. "שאלו אותי אם הייתי במרכז העיר בזמנים מסוימים, ואם אני אוהד של בית"ר ירושלים או חבר בלה פמיליה".

בשלב מסוים נלקח י' לביתו לאחר שהסכים כי ייערך בו חיפוש שם החרימו השוטרים את מחשבו האישי ושני מכשירים סלולריים. "הביאו אותי הביתה אזוק בידיים וברגליים מול המשפחה שלי, לקחו לי את המחשב ועד עכשיו לא החזירו לי אותו", הוא מתלונן. "זה מקומם. אני אדם נורמטיבי, שעובד בעבודה מסודרת. בחיים לא היה לי מפגש עם המשטרה. אני לא אחד שעושה שטויות".

לבסוף בתום החקירה נלקח י' למגרש הרוסים להמשך מעצר אך ברגע האחרון הוא הוחזר למרחב מוריה שם שוחרר לביתו בערבות על ידי קצין "זו חוויה מאד לא נעימה וזה גרם לי טראומה די רצינית" מסכם י' "לא עשיתי כלום סך הכול הגבתי למישהו באינטרנט".

המשטרה בתגובה: "י' נעצר , נחקר ושוחרר. המשטרה מתכוונת להעמידו לדין. המחשב ומכשירי הטלפון נמצאים בחזקתינו מאחר שמדובר בחומר חקירה".