הבחירות לראשות העירייה ייערכו רק בעוד כשנתיים, אבל בסיעות החרדיות כבר מחפשים מועמד שיתחרה בראש העירייה המכהן, ניר ברקת. ל-mynet נודע כי בימים האחרונים החלו בסיעת יהדות התורה לחפש דווקא מועמד חילוני שייצג אותם כראש עירייה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

בעקבות ההפסד בבחירות האחרונות, שבהן ייצג מאיר פרוש החרדי את יהדות התורה, הבינו בסיעה כי כדי לנצח ולזכות בתיקים עליהם לחבור למועמד המנצח. לדברי גורם במפלגה, למועמד חילוני יש סיכוי גדול יותר לזכות בבחירות, שכן חילונים וחובשי כיפה סרוגה יעדיפו שלא להצביע עבור מועמד חרדי. "בבחירות האחרונות הפסדנו משום שחילונים לא הצביעו לנו", אמר הגורם.

רק לפני כחודשיים התקיימו מגעים בין אנשי יהדות התורה לבין מנהל בית החולים שערי צדק, פרופ' יהונתן הלוי, החובש כיפה סרוגה. בזמנו הכחיש הלוי את הדברים וטען: "איש לא דיבר איתי". השבוע עלה שם חדש בתוך הסיעה: פרופ' אבי ריבקינד, מנהל מחלקת הטראומה בבית החולים הדסה עין כרם. ביהדות התורה מתעניינים בריבקינד בשל קרבתו לציבור החרדי, לצד הפופולריות שלו בקרב כלל תושבי העיר.

פרופ' ריבקינד הופתע השבוע לשמוע כי שמו עלה כמועמד לראשות העירייה. "לא דובים ולא יער. איש לא פנה אלי ואין לי מה להוסיף".

נראה כי גם בש"ס לא שוללים אפשרות להריץ מועמד חילוני. לדברי יו"ר הסיעה, סגן ראש העירייה אלי שמחיוף, "מעולם לא התחייבנו שלמועמד שלנו יהיה זקן".