סוף טוב לפרשת הקופים הגנובים מגן החיות התנכ"י: כמעט שבועיים לאחר הפרסום ב-mynet ו"ידיעות ירושלים" על גניבתם, זוג קופי המרמוסט ג'ופרי - מיסטר דארסי ומיסטר בינגלי חזרו הביתה. מוקדם יותר היום (שני), הגיעו נציגי יחידת האכיפה של רשות שמורות הטבע לגן החיות, ומסרו את הקופים לצוות הגן.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

עם הגעתם, הקופים הועברו מיידית לקליניקת הגן לטיפול ראשוני. "הם נראים במצב מצויין, בסדר גמור, לא מצאנו עליהם משהו חריג. הם רק קצת בלחץ בגלל הכלוב הקטן שבו הם היו. בדקנו את השבבים שלהם ואכן בוצע זיהוי וודאי שאלה מיסטר דארסי ומיסטר בינגלי. המטפלים האישיים שלהם נפגשו איתם, ועכשיו הם ישארו עוד תקופה קצרה בקליניקה להמשך טיפול", סיפרה ל – mynet וטרינרית גן החיות ד"ר נילי אבני מגן.כזכור, לפני שבועיים, במרחב מוריה במשטרה פתחו בחקירת היעלמותם של הקופים וניסו לברר איך הגנב הצליח לחדור באין מפריע לכלוב קופי המרמוסט ג'ופרי ולקחת אותם בזמן שישנו. עובדי גן החיות לא האמינו למראה עיניהם כשנכנסו באמצע היום לכלוב הריק, שבו השתובבו להם רק שעות מעטות קודם לכן מיסטר דארסי ומיסטר בינגלי. ההערכה היא שאחד המבקרים בגן נכנס לכלוב במהלך שעות הפעילות של המקום ושלף מתוכו את השניים.

גם כעת, לאחר שהוחזרו – עדיין לא ידועים הפרטים במלואם, שכן נציגי רשות שמורות הטבע לא נידבו מידע רב, ככל הנראה כיוון שהנושא עוד נמצא בבדיקה. בגן החיות מעריכים כי השניים הוחזקו בבית פרטי.