הידיעה השבוע ב-mynet על בתיה שיף, הדוגמנית החרדית הראשונה, עוררה השבוע סערה במגזר החרדי וגררה תגובות שונות.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

יו"ר 'משמרת הקודש והחינוך' מוטק'ה בלוי יצא השבוע במתקפה חזיתית נגד שיף. "כל כבודה בת מלך פנימה", אמר. "עלינו להבהיר לתקשורת החילונית כי כל מי שלא עומד בכללי ההלכה של צניעות לא קשור ליהדות החרדית האותנטית.

"הדוגמנות של אישה היא בניגוד לעמדת ההלכה והמוסר היהודי בצורה הכי נחרצת שיש. אישה שמעזה לומר בתקשורת החילונית שלא מפריע לה שתמונתה תופיע ברחובה של עיר אינה חרדית ואני בספק אם היא דתייה", הוסיף בלוי.עוד לדבריו, הרבנים החרדים מוקיעים את שיף ורואים בחומרה את קביעתה כי היא דוגמנית וחרדית. "אלו שני הפכים", הסביר.

ואולם, שיף זכתה גם ללא מעט תמיכה מהמגזר. "כל הבנות שאני מכירה וקשורות לתחום האופנה דווקא החמיאו לי ואמרו לי שהצגתי את החרדים היטב", היא אמרה השבוע. "המחמאה הכי גדולה שקיבלתי היתה שהראיתי לחילונים צד אחר של החרדים, ששונה ממה שהם מכירים כיום".

עם זאת, שיף מספרת כי קיבלה גם לא מעט תגובות שליליות. "בטוקבקים אנשים תקפו אותי והשמיצו אותי. היו שם תגובות שאני לא חרדית וסתם מתחזה. אחד אפילו הוסיף שאני אומרת שאני חרדית רק כדי להתפרסם. אני לא מכירה את העולם הזה והופתעתי מאוד. נפגעתי עד עמקי נשמתי", אמרה.

בעקבות זאת, שיף החליטה ללכת בימים הקרובים עם פאה שונה מזו שחבשה לצילומים, בתקווה שכך לא יזהו אותה. "אני מתה מפחד שיזהו אותי, כי אולי יהיו תגובות שליליות ובלי קשר זה לא נעים שמזהים אותי", היא אמרה. "לשמחתי לפחות בשכונה שלי אף אחד לא קורא תקשורת חילונית כנראה".