צעירים ערבים המבלים בגן הפעמון ממשיכים להטריד את תלמידי התיכון לאמנויות. ביום רביעי שעבר הותקף תלמיד כיתה ז' בדרכו לבית הספר. שבוע קודם לכן הושלכו בשתי הזדמנויות שונות גורי כלבים לחצר בית הספר ועוררו בהלה. מנהלת בית הספר ענת גור, שמתריעה מזה תקופה ארוכה מפני הסכנה לתלמידים, פנתה להורים ואסרה על ילדיהם ללכת לבית הספר דרך הגן כדי לא לסכן את שלומם.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

ביום רביעי שעבר עשה תלמיד כיתה ז' מהתיכון את דרכו לבית הספר דרך גן הפעמון. לפתע התנפלו עליו שני נערים, היכו אותו וניסו לשדוד ממנו את ילקוטו, את הטלפון הנייד שלו ואת הגיטרה שהחזיק. הנער נאבק בשניים והצליח להחזיר לעצמו את הטלפון ואת הגיטרה, אך ילקוטו נגנב על כל תכולתו. הנער נמלט מתוקפיו, הגיע לבית הספר ודיווח שם על האירוע לצוות - שהזעיק את המשטרה.

שבוע קודם לכן השליכו אלמונים יום אחרי יום גורי כלבים מכיוון הגן לחצר בית הספר. "בהתחלה הנערים הערבים ניסו למכור את הגורים לתלמידים. לאחר מכן, כשראו שאין עניין, הם פשוט השליכו אותם מעבר לגדר", מספר גורם בבית הספר. "זה היה מפחיד מאוד. הגורים נראו כאילו נלקחו מאמם רגע לאחר הלידה. המשטרה הוזעקה למקום ובסוף העברנו את הגורים לצער בעלי חיים".

בבית הספר מתריעים כבר תקופה ארוכה על תופעה של הטרדת התלמידים על ידי נערים ערבים, וכן על אירועים רבים של יידוי אבנים מגן הפעמון לשטח המוסד החינוכי בשעות ההפסקה. לאחר שבית הספר סגר את השער הפונה לגן עברה עליו תקופה של שקט יחסי, אולי התקריות לא פסקו לחלוטין.

"מאז אירוע השוד והתקיפה אנחנו רואים נוכחות מוגברת של המשטרה. אני לא יודעת אם זה קשור, אך נוכחות המשטרה מצליחה להרתיע ואנחנו מקווים שתיעשה פעילות עמוקה כדי למנוע ניסיונות פגיעה בתלמידים", אומרת גור.

עם זאת היא מדגישה שלמרות נוכחות המשטרה עדיין חל על התלמידים איסור חמור לעבור דרך גן הפעמון ואומרת שהוראה ברוח זו הועברה להוריהם בבקשה שישוחחו עם ילדיהם ויזהירו אותם.