לאחר חודשים של התנכלות מכוונת ופעולות ונדליזם נגד חנות הספרים 'אור החיים', נכנעה בשבוע שעבר רשת הספרים ללחצים והסכימה לכפוף את הספרים שהיא מוכרת לצנזורה של 'ועד גאולה' בתמורה להפסקת אש.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

בחודשים האחרונים ניהלה קבוצת הסיקריקים הקיצונית מלחמת חורמה בשכונת מאה שערים נגד החנות, בטענה שהיא מוכרת ספרים שאינם הולמים את צביון השכונה. במסגרת מאבקם הם שברו עשרות פעמים את דלתות החנות, שפכו במהלך שעות הפעילות נוזל מצחין בפתח בית העסק, והפעילו אמצעי לחץ נוספים.

בסופו של דבר נראה שההטרדות הבלתי פוסקות הכריעו את החנות. בימים האחרונים הסכימו בעליה להעביר את הספרים שהם מוכרים לפיקוח. במודעות שהוציא ועד גאולה נכתב, "היות שבעלי החנות 'ספרי אור החיים' באו בדברים עם עסקני הוועד וקיבלו על עצמם להתאים את החנות לרוח השכונה כפי הוראות ועד גאולה. על כן הננו להודיע בזה שמעתה כל מי שיש לו איזה טענה והערה כלשהי בנדון, שיפנה לנציגי הוועד והכל יבוא על מקומו בשלום".

המודעה, שהופצה בריכוזים החרדיים בעיר, הדגישה עוד כי מעתה אין להשתמש באלימות נגד החנות. "מן המותר לציין שאין לעשות דין לעצמו ואין להזיקו או לפגוע ברכושו וכדומה בכל אופן שהוא", נכתב.

ב'אור החיים' סרבו להתייחס לנושא. עם זאת, גורם במאה שערים אמר השבוע כי נראה שרשת הספרים הרימה דגל לבן. “זה אמנם לקח לא מעט זמן, אבל בסוף נכנעו שם לאחר מערכה של חודשים ארוכים".