שוב משבר בפרויקט הארנה: המיזם היוקרתי לבניית האולם הרב תכליתי, כך מתברר, יעלה מיליונים רבים מעבר למה שחשבו תחילה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

בעירייה שואלים כעת האם פרוייקט הארנה נמצא בסכנה? נראה שכן. לאחר שועדת הכספים העירונית נדרשה לפני מספר חודשים לאשר תוספת תקציבית למימושו של הפרוייקט שקפץ מ-130 מליון שקלים ל-240 מליון שקלים. נראה שגם סכום זה לא יספיק וידרשו סכומים ניכרים נוספים.

מדובר בפרוייקט הדגל העירוני וראש העירייה ניר ברקת היה מאוד רוצה לראות את הארנה נחנכת עוד בתקופתו. סיבה נוספת ללחץ: טקסי המכבייה שאמורים להתקיים בעיר ביולי 2013.

הארנה הולכת ומוקמת בדרומה של העיר, בסמול לאיצטדיון טדי. אלא שנראה כי הצורך הדחוף בתוספת תקציבית ניכרת עלול בהחלט לשבש או להרחיק לחלוטין את התוכניות שכבר החלו להירקם במסדרונות העירייה.

מהעירייה נמסר השבוע כי בשנים האחרונות התחדשו דרישות רגולטוריות חדשות ושונו התקנים האירופאיים, נוספו הצעות של הנהלת הפרויקט להשקעות בשלב הבינוי אשר יגדילו את הכנסות המתקן ויקטינו את עלויות התפעול העתידיות של ההיכל. "בתהליכי הבקרה השוטפת המתנהלים תוך כדי הבניה התגלו פערים בחישובי כמויות חומרים בסעיפים השונים המרכיבים את עלות הבנייה הכוללת. התוספות והשדרוגים שנוספו לפרויקט יחד עם הפערים בכמויות בחלק מהסעיפים יצרו פער בין ההערכות הראשוניות בעלויות ההקמה של הפרויקט לבין העלויות כפי שהן ידועות היום", הוסיפו בעירייה.

"בהנחיית ראש העירייה עוסקים גורמי המקצוע בעירייה בגיבוש פתרון, ביחד עם כלל השותפים בבניית ההיכל.
"ברקת פנה ליועץ המשפטי לעירייה ולמבקרת העירייה בבקשה ללוות את קידום הפתרונות ולבחון את הפערים שנוצרו בהליך התמחור".