התוכנית להריסת גשר המוגרבים הזמני המוביל להר הבית, כפי שנחשפה לראשונה ב"ידיעות ירושלים", לא נגנזה השבוע - כפי שהיה נראה תחילה, אלא פשוט נדחתה עד שייווצרו באזור תנאים חדשים שיאפשרו את הצבת הגשר הקבוע. כעת, בעירייה ממתינים לתוצאות הבחירות במצרים כדי לבצע הערכת מצב מחודשת לקראת העבודות.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק
העירייה לראש הממשלה: להרוס מיד את גשר המוגרבים

ל"ידיעות ירושלים" נודע כי העירייה שוקלת להקים במקום גשר ביילי - גשר העומד על מוטות, דוגמת גשר בנות יעקב - זאת במקום הגשר הזמני הנוכחי, אשר מסכן את העוברים והשבים.

אם אכן יתקבלו האישורים הדרושים מכל הגורמים הביטחוניים, העבודות להקמת הגשר יתבצעו כאמור לאחר הבחירות במצרים. התוכנית היא לבנות בחסות החשיכה, בחשאיות ובליווי כוחות ביטחון רבים. למקום יובא הגשר באמצעות מנופי ענק, והוא יורכב במבצע בזק של מספר שעות.ביקור המלך עבדאללה ברמאללה בשבוע שעבר מנע את תחילת העבודות להריסת גשר המוגרבים בלב העיר העתיקה, לאחר שבעירייה כבר הסתיימו ההכנות להריסה. כל גורמי הביטחון עודכנו, כולל אנשי האגף לחירום וביטחון בעירייה, ובשל רגישות הנושא, נערכו הפגישות באופן חשאי מחשש לדליפת המידע ולגרימת מהומות במזרח העיר.

על פי התוכנית, אנשי המקצוע בעירייה, בליווי כוחות ביטחון רבים, היו אמורים להתחיל את העבודות באמצע הלילה כדי למזער את ההד התקשורתי. אלא שבירושלים, במיוחד בפרויקטים מעין אלה, תוכניות לחוד ומעשים לחוד: זמן קצר לפני שהחל המבצע המסובך הגיע לעירייה מידע ולפיו עבדאללה מלך ירדן עתיד לבקר ברמאללה - ביקור שאכן התקיים באמצע השבוע.

המידע החדש טרף את כל הקלפים. בעקבות הביקור המלכותי והמהומות שהתחדשו ברחובות מצרים, החליטו בעירייה להקפיא את המבצע, מחשש להצתת האזור.

בעירייה סרבו להגיב לידיעה.