בית ייחודי בשכונת נחלאות שבו התבצע רצח מזעזע עומד למכירה כשנה, אף שמבנים דומים נמכרים בתוך כמה חודשים. הקונים הפוטנציאליים שמתעניינים שומעים על הרצח ונרתעים מלרכוש אותו. המתווכת שמציעה למכירה את הנכס, רווית קרודו מ'רווית נכסים': "אילו היינו נמנעים מלספר את זה סביר להניח שהיינו מוכרים אותו מזמן". המחיר, אגב, הוא 4.5 מיליוני שקלים, נמוך מהערכת השמאי.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

שעות אחר הצהריים, שלהי קיץ 2002. ירושלים מזדעזעת מאחד האירועים הטראגיים שידעה העיר. במהלך ויכוח משפחתי שלף צעיר שהיה בהשפעת סמים סכין ורצח את אביו ואמו החורגת בבית המשפחה בשכונת נחלאות. שוטר שהגיע לזירה ירה למוות בנער שקטף את הוריו.ארבעת האחים הנותרים, שעם השנים שיקמו את משפחתם, נותרו לגור בבית שבו בוצע הרצח הכפול של הוריהם. לפני כשנה, לבקשת בני המשפחה, החלה המתווכת קרודו לחפש רוכשים לבית.

אלא שאף שזהו בבית ייחודי בשכונה, מתברר שהסיפור שקשור בו מרתיע רוכשים רבים, שאינם שוקלים דווקא את השיקולים המסחריים.

מדובר בבית המחולק לשישה חדרים עם גינה מרווחת ששטחה כ־200 מ"ר, הכל סמוך לשוק מחנה יהודה. "הוא מבנה שונה יחסית לשכונה. חלקים ממנו מיועדים לשימור, ובגינה יש עץ חרוב שהוא השני בארץ בעתיקותו, שגם הוא מוגדר לשימור", מציינת קרודו. "יש הרבה אנשים שהבית הזה מתאים להם, אבל הם לא רוצים לגור בו בגלל מה שקרה בין כתליו". לדבריה, למתעניינים ברכישת הבית שמעוניינים לבוא ולראות אותו היא מספרת על הצעיר שרצח שם את הוריו.
"אנחנו מספרים גם את זה כדי שהלקוחות יידעו את הכל על הבית", היא מדגישה. "זה סיפור שיצוץ מתישהו וזה חלק מהאמינות שלנו כמתווכים לספר את כל הדברים החשובים והרלוונטיים על הבית".

קרודו חברה בלשכת המתווכים בירושלים, שם טוענים כי מתווך שחבר בלשכה חייב לעמוד בסטנדרטים מחמירים של אתיקה, ולספר את סיפור הבית. "זה לא מוזיאון ואנחנו מראים את הבית בשביל למכור אותו לאנשים שמוכנים לחיות עם הסיפור הזה. זה סיפור חריג אבל נחלאות מלאה בסיפורים חריגים", אומרת המתווכת.

"הדירה נמצאת שנה בשוק וזה הרבה. אילו לא היה הסיפור של הרצח הוא היה נמכר כבר כמה פעמים", אומרת קרודו, אבל היא אופטימית. "בסוף יבוא הלקוח כי זה בית מיוחד. ההיצע של בתים כאלה בנחלאות לא גדול", היא מדגישה.