עובד עירייה תובע 400 אלף שקל מהעירייה ומחברת מוריה. לטענתו, הנתבעים שללו ממנו סמכויות והעבירו אותו מסכת ארוכה של התנכלויות לאחר שחשף מעשי שחיתות שביצע אחד מבכירי כיכר ספרא.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

על פי כתב התביעה, ב־2008 התלונן ברוך כהן, שהיה אז מנהל האחזקה של כיכר ספרא, כי מנהלו אילן כהן מנצל את תפקידו. לטענתו, במקום שיזכה מהעירייה להגנה ולשבחים על חשיפת השחיתות, הוא נתקל במסע של הכפשות ונושל מרוב סמכויותיו, אף שהממונים עליו היו מודעים למעשיו של אילן כהן.

בין השאר חשף כהן בפני מבקרת העירייה שלומית רובין כי ראש מינהלת האחזקה עשה שימוש בכלי רכב עירוניים לצורך הסעת פעילי מרכז ליכוד ואילץ בכך עובדים אחרים לנסוע בתחבורה הציבורית; כמו כן, נטען בכתב התביעה, הוא חשף כי מנהלו העלים עין מהיעדרויות של עובדים והתרשל באישור תשלומים לחברות חיצוניות שביצעו עבודות שיפוץ בכיכר ספרא.

לתדהמתו של כהן, זמן קצר לאחר שהגיש את התלונה, שהיתה אמורה להישאר חסויה, החל ראש המינהלת במסכת של השמצות וגידופים כלפיו. כמו כן מנהלו קיצץ בסמכויותיו, הורה לא לשלם לו עבור שעות נוספות ואף הוריד אותו בדרגה והתנכל לו בהזדמנויות רבות.

כהן לא ויתר ופנה לגורמים בכירים בעירייה, ביניהם מנכ"ל העירייה לשעבר יאיר מעיין, בדרישה שיחזירו אותו למעמדו הקודם ולמשכורת שקיבל בעברו. על פי כתב התביעה, למרות פניות חוזרות ונשנות לגורמים ניהוליים רבים בעירייה, הדבר לא נעשה. לא הועיל אפילו מכתב ממבקרת העירייה שהבהירה שאין לפגוע בו. רק בתחילת השנה, כשנתיים וחצי לאחר שחשף לראשונה את הליקויים, סיימה המבקרת את בדיקת הנושא והמליצה להעביר את ראש המינהלת מתפקידו. כעת כהן תובע מהעירייה וממוריה, באמצעות עו"ד יונתן לבני, לפצות אותו ב־400 אלף שקל עבור שכר שנשלל ממנו ללא סיבה ועבור עוגמת נפש שחווה בשנים שחלפו.

העירייה: "לא הגיע אלינו כל כתב תביעה בנושא ולכשנקבלו נלמד אותו ונטפל בו בהתאם. מדיניות העירייה לפעול בנחישות ובתקיפות נגד תופעות של פגיעה בטוהר המידות, הן במישור משמעתי והן במישור משפטי".

העירייה סירבה לאפשר לאילן כהן כהן להגיב לטענות.