קהילת אוכלי העשב בגן החיות התנ"כי התחדשה בחבר חדש. ג'וחא ובבט, צמד הטפירים הבוגרים, הביאו לפני כמה ימים צאצא קטן לעולם, אח לוופל ולסיוון.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

בגן לא אבחנו תחילה שבבט מעוברת, אך הגילוי המרעיש נחשף במהלך 14 חודשי ההיריון שלה. "ידענו שהיא בהיריון, אפילו מתקדם, אבל לא היתה לנו הערכה באיזה חודש היא ומתי היא אמורה להמליט", מספר מנהל מחלקת אוכלי עשב בגן והמטפל האישי של המשפחה, גלעד משה. "בדרך כלל, במקרים קודמים, היינו באים בבוקר ומוצאים טפיר חדש במשפחה שנולד במהלך הלילה. הפעם זה היה שונה".לפני כמה ימים הבחין לפתע אחד מגנני הגן שבבט מתחילה בתהליך ההמלטה. הוא הזעיק מיד את משה וצוותו, שהגיעו רגע אחרי שהטפיר החל לנשום לראשונה בכוחות עצמו את האוויר הירושלמי ("מצאנו שם את בבט כשלצדה הטפיר הקטן, שהסתכל בהתעניינות מסביבו").

ואיפה היה האב המאושר? במקום להימצא ליד אהובתו, הוא העדיף לתפוס איזו פינה שקטה ולהתבונן בהמלטה מהצד. לא ג'נטלמני במיוחד.

הטפיר הוא אולי אחת החיות המוזרות והפחות מוכרות, לא רק בגן החיות אלא בעולם כולו. למרות המראה הכללי שמזכיר חזיר ואפילו פיל, בזכות חדק קצר, הטפירים אינם משתייכים לאף אחת מהמשפחות הללו אלא חברים בקהילת מפריסי הפרסה. הקרובים ביותר אליהם הם הקרנפים ולאותה סדרה שייכים גם הסוסים.

הטפיר הברזילאי חי באזורי יער בדרום־אמריקה, קולומביה, ונצואלה, ברזיל ופאראגוואי. הטפירים הם חובבי מים ובדרך כלל יימצאו בקרבתם.

עכשיו בגן החיות מחפשים שם לטפיר החדש. יש לכם הצעות? טקבקו או היכנסו לעמוד הפייסבוק של "ידיעות ירושלים".