תושבי נחלאות מתגייסים למנוע את שינוי שמו של אחד מהרחובות המוכרים בשכונה – רחוב שילה. אלא אם כן תחליט עירית ירושלים אחרת, הרחוב ישנה בעוד שבועות ספורים את שמו ל"הרב מרדכי שרעבי זצוק"ל".

ידיעות נוספות על נחלאות:
הדרמה הציורית שהסעיריה את השכונה
מי הטיל מצור שבת על נחלאות?
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

תושבי השכונה, ובמיוחד הרחוב מתנגדים בתוקף לשינוי, ובימים אלה מנסים למנוע אותו וקוראים ליתר הירושלמים "להגן על אופייה האותנטי של שכונת נחלאות הירושלמית".

כפי שפורסם מספר פעמים ב"ידיעות ירושלים" ו-mynet, החלה העירייה במגמת שינוי שמותיהם של רחובות רבים בעיר.

במסגרת השינויים, צפויים להשתנות גם שמותיהם של רחובות נוספים באזור. כך, רחוב אשכול בשכונת מחנה יהודה ייקרא מעתה על שם רחמו שהיה מסעדן מפורסם בעיר. הקטע ברחוב שבטי ישראל בשכונת מורשה: החל מכיכר צה''ל ועד לצומת הנביאים (בניין מחניים) ייקרא ע'ל שמו של זבולון המר ז''ל שהיה שר החינוך, התרבות והספורט.

"תארו לכם שיום בהיר אחד אתם מגלים ששם הרחוב שלכם עומד להשתנות. אותו הרחוב שגדלתם בו יקבל את שמו של רב הישיבה שברחוב", כתבה ענבל, אחת מתושבות הרחוב. "ברור שמדובר בעוד סימן לדריסת רגל חרדית בכפייה. אם הסמליות שמאחורי האקט לא מספיקה כדי למחות, כדאי להזכיר את אוכלוסיית השכונה המורכבת, מלבד הסטודנטים, מנתח נכבד של קשישים שבשבילם שילה הוא לא סתם שם, אלא גם בית וזיכרונות.

"אז נכון שלא חסרות מטרות חשובות להילחם למענן וגם לא עצומות לחתום עליהן. ובכל זאת - עבור מי שאופייה של השכונה והעיר חשובים לו".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "שמות הרחובות נקבעים במסגרת הרפורמה שהנהיג ראש העיר, ע"י ועדה בלתי תלויה בראשות שופט בית המשפט העליון בדימוס יעקב טירקל. הרפורמה משקפת את הליך הבחירה, אשר נקי משיקולים זרים ומאינטרסים פוליטיים.

"הוועדה החליטה על שינוי שם הרחוב לשמו של מייסד וראש ישיבת המקובלים הרב מרדכי שרעבי, אשר חי, לימד ופעל ברחוב זה. הדבר פורסם כפי שמורה החוק בעיתונים היומיים, במקומונים וכן במנשרים לתושבים ובלוחות המודעות, במטרה ליידע את התושבים ולאפשר להם להגיש התנגדויות במשך חודש, עד ל-5 בינואר".