תושבת מזרח ירושלים התלוננה לאחרונה בפני היועץ לענייני ערבים במשטרת מחוז ירושלים כי שוטר סיור מתחנת 'שלם' מטריד אותי באופן שיטתי וללא כל סיבה הגיונית.

ידיעות נוספות על חשד להטרדה מינית:
לא תאמינו מה כוללים המשחקים לילדים
הגבורה של בת התשע
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

המתלוננת, אישה נשואה ואם לשישה ילדים המתגוררת בשכונת אבו-טור, סיפרה כי בחודשים האחרונים נהג שוטר הסיור לעצור אותה ולדרוש ממנה מספר פעמים את רישיונות הנהיגה שלה. לטענתה, בכל פעם שנעצרה על ידו דרש ממנה השוטר לקבל גם את מספר הטלפון שלה ואיים כי ירשום לה דו"ח אם לא תמסור אותו.

לדבריה, מאז חודש ספטמבר מטריד אותה השוטר המדובר לפחות ארבע פעמים בשבוע, בזמן שהיא אוספת את ילדיה ממוסדות החינוך השונים במזרח העיר.

לטענתה, בתלונתה סיפרה לקצין כי בשבוע שעבר הבחינה בניידת משטרה סמוך למקום מגוריה. "מאחורי ההגה ישב אותו שוטר מטריד וכשהבחנתי בו בחרתי לנסוע לכיוון בית לחם ולא בדרך הרגילה שבה אני נוסעת בדרך כלל", היא משחזרת. "למרות זאת, כשהסתכלתי במראה ראיתי שהניידת נוסעת אחריי. קצת לפני צומת גילה נשמעה קריאה מהמגפון של הניידת והתבקשתי על ידי השוטר לעצור בצד.

"כשעצרתי השוטר ירד מהניידת וניגש אליי. הוא אמר לי, 'את מאוד סקסית', ו-'את מדהימה בחצאית שאת לובשת'. הוא הוסיף שמהיום תהיה לנו שפת קודים - הוא יקרא לי 'היאם' ואני אקרא לו 'ענאן'. לאחר מכן הוא הצמיד ללוח המחוונים במכונית מדבקה עם מספר הטלפון שלו ודרש ממני להתקשר אליו".

במקרה אחר, שאירע לטענת המתלוננת לפני כשבועיים, היא הופתעה למצוא את השוטר מתחת לביתה יחד עם שוטר נוסף. "הייתי בתוך המכונית עם בני משפחתי והוא ביקש ממני תעודת זהות", היא נזכרת. "יצאתי מהרכב והוא אמר לי, 'אני לא יכול יותר, אני מת עלייך. החזרת אותי עשרים שנה אחורה. אני מאוהב בך מאז שראיתי אותך'. התחננתי בפניו שלא יביך אותי בפני הקרובים שלי, שעלולים לחשוד שאני בוגדת בבעלי ונמצאת איתו ביחסים".

לדבריה, הקצין הבכיר במשטרת המחוז התייחס במלוא הרצינות לתלונתה והבטיח לה כי העניין יטופל בדחיפות. "אני לא יודעת אם נעשה דבר בעניין ואני מאוד חוששת ממה שיכול לקרות עם אותו שוטר", היא אומרת. "אני מפחדת לנסוע במכונית במזרח ירושלים ובכל פעם שאני רואה ניידת אני מיד נבהלת. שמעתי מנשים נוספות במזרח העיר שאני לא היחידה שהוטרדה על ידי שוטרים מתחנת 'שלם'. הן סיפרו שעוצרים אותן ואומרים להן: 'או דו"ח או מספר טלפון'.

"חייבים לטפל בדחיפות במה שקורה כאן ובאופן יסודי. אין שום סיבה שתושבי מזרח העיר, ובייחוד נשים, יפחדו משוטרים. ככל הנראה השוטרים מנצלים את העובדה שהנשים חוששות להתלונן על רקע כבוד המשפחה וזה מעודד אותם להמשיך ולהטריד".

ממשטרת ירושלים נמסר: "מקורביה של המתלוננת פנו ליועץ לענייני ערבים של משטרת המחוז ובאותה פגישה, בה נכחה המתלוננת, הוא דרש ממנה לפנות ולהתלונן במחלקה לחקירות שוטרים, אולם היא ומקורביה גם יחד סירבו מחשש לפגיעה בכבודה. במקביל, פנה היועץ למפקדיו של השוטר שהעבירו מיוזמתם את התלונה לטיפולה של מח"ש.

"בנוסף, השוטר נקרא לשיחה אצל מפקדו האישי ונרשמה לו הערה בתיקו האישי".