התפתחות דרמטית בפרשת קוקו התוכי, אשר הפך למוקד מחלוקת משפטית בין בעליו, שהציע אותו למכירה, לבין אדם שהגיע לקנות את התוכי אך לבסוף טען כי חיית המחמד גנובה ולמעשה הוא הבעלים האמיתיים.

ידיעות נוספות על חיות:
הווילה המפוארת של הלוטרות
כמה כלבים הורדמו בעיר בשנה?
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

בשבוע שעבר נחשף ב"ידיעות ירושלים" ו-mynet סיפורו של סטודנט למשפטים (27), אשר הציע למכירה את קוקו, תוכי מסוג ג'אקו. למודעה נענו כמה קונים פוטנציאליים, ובסופו של דבר אחד מהם, גבר בשנות ה־30 לחייו, הגיע לביתו של המוכר. אולם כשהגיע הטיח הגבר בסטודנט כי התוכי נגנב ממנו ודרש כי ישיב אותו אליו. לאחר דין ודברים ביניהם הגיעה ניידת לפתח ביתו של הסטודנט בקרית יובל. באותו ערב הוא הוזמן לחקירה במשטרה כשהוא מצויד במסמכים המעידים על כך שהוא הבעלים האמיתי.בינתיים, בלית ברירה, חתם הסטודנט על הסכם שלפיו קוקו יעבור לחזקת המתלונן עד להכרעת בית המשפט. לבסוף פסק בית משפט השלום בעיר כי התוכי יישאר אצל הסטודנט, לאחר שחוקרי המשטרה התקשו להוכיח למי קוקו שייך.
השבוע חלה תפנית דרמטית בפרשה, כשהמתלונן הגיש תצהיר לבית המשפט, שבו טען כי קנה תוכי מסוג ג'אקו במרץ 2007 ולימד אותו לומר כמה מילים ואף לחקות יללות ונביחות. לטענתו, לפני כחודש הוא הוציא את התוכי לחצר ביתו בקרית יובל כשהוא בתוך הכלוב וכשחזר כעבור חמש דקות גילה כי הכלוב פתוח והתוכי נעלם.

לטענתו, כמה ימים לאחר מכן הוא גילה כי תוכי מסוג ג'אקו מוצע למכירה באתר אינטרנט. הוא יצר קשר עם המוכר, הגיע לביתו ושם זיהה לדבריו את קוקו.

בתגובה הגיש הסטודנט תצהיר משלו, שבו הוסיף להיאבק על חפותו. בין השאר הוא הציג בפני השוטרים מסמך שבו בעלים של חנות בעלי חיים מצהיר כי במהלך שלוש השנים האחרונות נהג למכור לסטודנט מזון מיוחד לתוכי מסוג ג'אקו.

בתצהיר שהגיש הוסיף וטען הסטודנט כי קוקו נמצא בבעלותו כבר יותר משלוש שנים וכי הוא בכלל לא מיילל ולא נובח אלא רק אומר את המילים 'בוא לפה', 'שקט', 'הלו', 'כן', 'לילה טוב' ו'מניאק' וכן שורק שריקות. שמואל פרלמוטר, עורך דינו של הסטודנט, אף ציין בתצהיר כי לפני שנתיים הגיע לביתו של הסטודנט וכבר אז ראה שם את קוקו. עוד הוסיף הסטודנט כי הוא מוכן להיבדק במכשיר פוליגרף כדי לאמת את טענותיו.

ביום שלישי השבוע דן בית משפט השלום בתצהירים של הצדדים והחליט לקיים דיון בעניין ביום שלישי הבא.