פרקליטות המדינה מסרבת לוותר לשוטרת משמר הגבול שני סביליה (22), שהורשעה בבית המשפט מחוזי בהתעללות בקטין פלסטיני ממניעים גזעניים, באיום בנשק ובמעשה פזיזות ורשלנות. המחלקה הפלילית בפרקליטות הגישה השבוע ערעור לבית המשפט העליון על גזר הדין, שבו נידונה סביליה במסגרת הסדר טיעון לשלושה חודשי מאסר בפועל ועוד שלושה חודשי עבודות שירות.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

כפי שפורסם ב-mynet, סביליה הורשעה בכך שאיימה באקדחה האישי על קטין שהתפרע במחסום שבו שירתה. בעקבות המהלכים המשפטיים נגדה הוחלט להעבירה ממשמר הגבול לשירות צבאי רגיל ולהורידה לדרגת סמל.

בהודעת הערעור טוענת הפרקליטות כי גזר הדין מקל על הנאשמת באופן חריג ואין בו מענה הולם לחומרת מעשיה. "העונש שנגזר אינו ממלא את הצורך להעביר מסר מרתיע, ברור וחד־משמעי למי שמנצל שררה ומדים כדי להתעלל באנשים הנתונים למרותו ולשליטתו ולהשפילם", נכתב.

עוד נטען בהודעת הערעור, "העונש אינו הולם את האכזריות העולה מהמעשים, את העובדה שבוצעו כלפי קטין חסר ישע, את המניע הגזעני שעומד בבסיסם ואת הנזק התדמיתי שגורמים מעשים כאלה ללובשי המדים במדינת ישראל".

במקביל הגיש גם עורך דינה של השוטרת, רפאל פריג' ערעור על חומרת העונש. לטענתו, בית משפט לא התייחס לתסקיר שירות המבחן שהמליץ על ענישה של עבודות שירות וצו פיקוח לשנה. כמו כן הודגש בערעור כי הנאשמת הודתה במעשיה מיד, הן בחקירתה והן בבית המשפט.

"גם אנו טענו בערעור כי המעשים אינם ראויים, אך הם אינם צריכים להוביל את בית משפט להחליט על מאסר מאחורי סורג ובריח. שני הבינה את טעותה והביעה בבית המשפט חרטה. מדובר בבחורה צעירה שכל חייה לפניה והמעשה קרה כשהייתה רק בת 20".