"הבנות שלי עשו מסיבת פיג'מות. יותר מעשרים בנות עשר הצטופפו בקומה השנייה כאשר פתאום שמעתי צעקות. כל אחת מהן ניסתה להסתתר באיזושהי פינה בבית. עליתי לקומה השנייה ואחת מהן משכה אותי לעבר החלון שאביט לחצר, שם רבץ לו מעין נמר קטן או ברדלס" כך מתארת אחת מתושבות גבעת המבתר את מה שהתרחש בביתה לפני מספר שבועות.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

זו אינה העדות היחידה שהגיעה ל-mynet על נמר קטן שמסתובב באופן חופשי בשכונה ונכנס לגינות הבתים. אשה אחרת מתארת: "הייתי בדרך לתחנת האוטובוס, כשלפתע הגיח מאחת הגינות מעין נמר. נחרדתי. הרגשתי שזיעה קרה עוטפת את גופי. אחרי שהתעשתי פשוט פתחתי בריצה הביתה והסתגרתי שם. הייתי משותקת מפחד", היא משחזרת.מזה יותר מחודשיים שתושבי השכונה מספרים על הנמר שמתהלך בשכונתם באין מפריע. מי שנתקל בו מתאר אותו כמעין גור של נמר, שעל צווארו קולר.

מנהל המינהל הקהילתי בגבעה הצרפתית יוחנן בכלר אומר כי הגיעו אליו עשרות תלונות ולפיהן על הקולר של הנמר מותקן מעין משדר. "בהתחלה לא האמנתי לסיפורים, עד שאחת מתושבות השכונה הצליחה לצלם אותו בגינת ביתה. אז החלטתי לעשות משהו בנידון", אמר. לדבריו, העובדה שהוא נשא על צווארו משדר מעידה על כך שככל הנראה אחד מתושבי השכונה מגדל אותו ואף עוקב אחריו.

בסוף השבוע שעבר תושבת השכונה ראתה שוב את החתול המגודל מסתובב להנאתו בשכונה והזעיקה השירות הווטרינרי למקום.

כשאנשי השירות הגיעו התברר כי לא מדובר בנמר, אלא בחתול בנגלי, שהוא גזע חדש יחסית ממשפחת החתוליים. אין להתבלבל בינו לבין הנמר הבנגלי – מדובר בהכלאה בין חתול בית לחתול בר. בישראל קיימים כמה עשרות חתולים כאלה וחלקם מבויתים.

מדובר בחתול חזק במיוחד בעל מבנה שרירי ופרווה קצרה בעלת ברק מיוחד שמעניק לה גוון זהוב, לצד חברבורות שחורות, שבגללן הניחו התושבים כי מדובר בנמר. משקלו של זכר יכול להגיע לשמונה קילוגרמים.

הווטרינר העירוני ד"ר זוהר דבורקין: "מדובר ככל הנראה בחתול בנגלי שאחד התושבים מגדל בביתו - ולא בנמר. כשאנשי השירות הגיעו כדי ללכוד אותו החתול היה כל כך ידידותי שהם תפשו אותו בידיים ואחזו בו. הבהרנו לבעלים כי הוא חייב להוציא את החתול מביתו ולהעבירו לפינת חי כלשהי. נתנו לו אורכה של שבוע למצוא לחתול מקום ראוי".