חזי ליברמן, מורה לחינוך גופני מבית הספר הממלכתי 'הר אדר', זכה לאחרונה בפרס יוקרתי של משרד החינוך בזכות הצלחה מיוחדת – הוא לימד את תלמידיו ללכת. הפרס ניתן לו לאחר שהרגיל את תלמידיו להגיע לבית הספר ברגל מדי יום, וכן על שורה ארוכה של יוזמות חינוכיות נוספות שהנחיל לילדים.

ידיעות חינוך נוספות מירושלים:
בית ספר בתוך חניון? יש דבר כזה
וגם: בית ספר בלי מערכת וצלצולים
לעמוד המיוחד "אש מעזה"
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

בוועדת המיוחדת שבחרה בליברמן מתוך מאות מורים לחינוך גופני בארץ, הסבירו כי ליברמן דרש מתלמידיו בשנת הלימודים הקודמת להגיע לבית הספר ברגל ולא להשתמש בהסעות הציבוריות או לקחת טרמפים עם הוריהם.התלמידים "הצביעו ברגלים" ורבים מהם התרגלו ללכת לבית הספר בבוקר ולחזור ממנו באותה צורה אחרי סוף הלימודים. יוזמה שנייה של המורה הפעלתן שתפסה תאוצה בקרב הילדים היא אימוני בוקר שיזם עבור התלמידים בבקרים לפני פתיחת הלימודים. "לא הכרחתי אף אחד להגיע לאימונים ובכל זאת המון תלמידים הגיעו", הוא מספר.

במשרד החינוך מספרים כי ליברמן גם האציל סמכויות לתלמידים מתקשים. "המורה הדגיש במיוחד שיש לתת הזדמנות לכל ילד ולאפשר לכל תלמיד חוויית הצלחה. הוא דאג להעצים את התלמידים במתן תפקידים כמסייעים למורה", נכתב. בוועדה מציינים שההעצמה הזאת השפיעה לטובה על תלמידים רבים, העלתה את הדימוי העצמי שלהם, שיפרה את התנהגותם ורוממה את מעמדם החברתי.

נוסף על שיעורי הספורט מנהל ליברמן סדנאות והרצאות מיוחדות בנושא בריאות, הן לתלמידיו והן להוריהם.

משה כנפו, תלמיד כיתה א' בבית הספר, מספר כי חזי הוא המורה האהוב עליו. "הכי כיף ללמוד אצל חזי. הוא תמיד עונה לנו על כל שאלה מיד ולא אומר לנו 'רגע' ו'לא עכשיו'. הוא מתייחס יפה לכל החברים בכיתה".

אמו, ענת כנפו, מספרת שכל ההורים בבית הספר מציינים את ליברמן כמורה אהוב שמשקיע בתלמידיו. "בפעם הראשונה שהגעתי לאסוף את משה מבית הספר הוא הראה לי מיד את חזי וצעק בהתלהבות כשהוא עבר לידנו. היום, יותר מתמיד, יש מודעות לתזונה נכונה ופעילות גופנית. הרגלים שילד רוכש בצעירותו ישפיעו עליו במהלך כל החיים, ולכן אני מאוד שמחה שיש התייחסות לנושא בבית הספר".

ליברמן, בעל תואר שני בחינוך גופני ממכון וינגייט, מספר כי בית הספר הגיע תחת הדרכתו להישגים ספורטיביים גבוהים. "מאז שהגעתי לבית הספר הוא זכה בשישה גביעים וב־45 מדליות".