תושבים המתגוררים בבניין דירות ברחוב יפו, סמוך למבנה בית החולים ביקור חולים, טוענים כי ארובות של המוסד הרפואי פולטות עשן לתוך בתיהם.
בחצר האחורית של בניין ביקור חולים, באזור חדר המיון, הוצב גנרטור שעל פי הנחיות משרד הבריאות יש להפעילו אחת לשבוע כדי לבדוק את תקינותו. לידו הותקנו בחצר מנועי המזגנים של בית החולים וארובת הקיטור של מכונת העיקור והחיטוי של הכלים הרפואיים.

לעמוד המיוחד "אש מעזה"
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

לטענת השכנים הגרים ברחוב יפו 65, מאחורי בית החולים, המכשירים בחצר גורמים להם בשנים האחרונות סבל רב בשל האדים הרעילים הנפלטים מהם והרעש הרב שהוא גורמים. "אני לא מעשן בכלל, אבל משתעל ללא הפסקה ונאלץ לנוח בכל קומה שאני עולה בבניין", מתלונן ניסים דוד, אחד הדיירים בבניין.

לטענת השכנים, העשן חודר לדירות גם כשהחלונות סגורים. יוסי מנחם, שמתגורר במקום כבר 25 שנה, מוסיף שאחת משכנותיו נאלצת לרדת מביתה מדי יום לספסל ברחוב כל עוד הארובה פועלת. גם דיירי מגדל 'מנרב', הצמוד לבניין היולדות, מעלים טענות דומות על רעש המזגנים במקום.

בבית החולים טוענים מנגד שהארובות הותקנו שנים רבות לפני הגעתם של השכנים ושהיה עליהם לקחת אותן בחשבון. "הם התרגלו לכך שרחוב יפו לא מזוהם כמו בעבר, בגלל הרכבת, ולכן הם חושבים שהכל יהיה שקט ונעים באזור", טוענים בהנהלת בית החולים. בהנהלה מוסיפים שבבדיקות שונות שביצעו נמצא שהרעש וזיהום האוויר אינם חורגים מהרמה המותר בחוק.

לפני כשנה פנתה העירייה לבית החולים באותו נושא, והוא השיב שמדובר ברעש סביר ושעל השכנים להתקין חלונות המתאימים לאזור המגורים הסואן שבו בחרו לגור.

העירייה: "התלונה נבדקה על ידי המחלקה לאיכות הסביבה בעירייה ונמצאה מוצדקת. פנייה הועברה לבית החולים לתיקון המפגע".