פרשת עוקץ חדשה בירושלים: מודעות אזהרה מפני גבר שמנצל רווקות דתיות הופצו השבוע בשכונות המעורבות בירושלים.

לעמוד המיוחד "אש מעזה"
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

על פי המודעות, הנוכל תושב מרכז הארץ, נפגש עם נשים דתיות ומנצל אותן כספית וגופנית. פעילותו של הנוכל אינה חדשה, אך לאחרונה הוא החל לפעול בתדירות גבוהה יותר. אותו גבר פועל מזה חמש שנים בקרב הציבור הדתי. על פי עדויות שונות, הוא יוצא עם רווקות דתיות ולאחר היכרות ראשונית מבקש מהן הלוואה כספית – ונעלם מהשטח. לעתים, גם מבלי שיבקש כסף, הוא מנהל עם הרווקות קשרים זוגיים ואף מנצל אותן פיזית.

הנוכל הוא גרוש, מטופל בתרופות ואב לילד. בעבר כבר הופצו בדואר אלקטרוני בין נשים דתיות הודעות אזהרה מפניו. כל בחורה שזיהתה את תמונתו הבינה כי גם היא נפלה ברשתו. גם העיתונות הדתית עסקה בעניין, אך נמנעה מפרסום תמונתו.

כעת החליטה אחת הנפגעות לצאת בפרסום מאסיבי של תמונתו ופרטיו ברחבי העיר. תחת הכותרת "זהירות מתחזה" התנוססו תמונותיו של האיש ופרטיו האישיים כשבהמשך מפורטת שיטת הפעולה שלו.

"הוא מנצל אנשים המעלים אותו לטרמפ ודרכם מגדיל את מאגר ההיכרויות שלו. בשיטה זו הוא אף הפיל מספר שדכניות", נטען במודעה.

אחת הצעירות שנפגעה ממנו בעבר פגשה בו בבר במרכז העיר. "הוא שידר שהוא בחור אינטליגנטי ואיכותי, הוא לא שתה אלכוהול ועבד בעבודה מסודרת עד לפני זמן קצר", סיפרה.

לדבריה, לאחר שהחליפה עם הגבר מספרי טלפון ואף יצאה עימו לדייט אמר לה אחד ממכריה כי בן זוגה החדש הוא נוכל ותיק ומוכר. תחילה היא סירבה להאמין לדברים, אך עד מהרה גם היא התבקשה על ידי הנוכל להלוות לו כסף. כשהטיחה בפניו את הטענות נגדו הוא אמר כי מדובר ברכילויות ונעלם.

"נקשרנו נפשית ורגשית. במה שהוא עשה איתי הוא הרס לי את הביטחון העצמי", הוסיפה הרווקה.