דגימות מהארגז של גן צליל בשכונה, ששלחו ההורים לבדיקת מעבדה, גילו כי בארגז יש זיהומים ברמות גבוהות ביותר. בלשכת הבריאות המחוזית הורו להחליף מיד את החול. הורי הפעוטות של גן צליל בשכונת בית הכרם טוענים: ילדינו קיבלו מחלות בגלל ארגז חול מזוהם בגן. בין היתר, הילדים סבלו מדלקות עיניים וממחלות קיבה ועור.

עוד על גני ילדים בעיר:
השיא: גן לילדים בני שלוש עד שש
החצרות המוזנחות של הילדים שלנו
לעמוד המיוחד "אש מעזה"
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

ההורים מספרים כי החלו לחשוד כי משהו אינו כשורה בארגז החול לאחר שילדיהם החלו לחלות. "בקופות החולים טענו שיש סיכוי שהמחלות נגרמות בגלל ארגז החול", מספר אחד ההורים, שהחליט יחד עם הורים אחרים לקחת דגימות מהחול ולשלוח אותן לבדיקה.התוצאות לא השאירו מקום לספק: החול, כך קבעו במעבדה מיוחדת בתל אביב, נמצא מזוהם ברמות גבוהות ביותר. "היינו בהלם ומיד ביקשנו להיפגש עם מנהל המינהל הקהילתי רפי אבידן", אומר אחד ההורים, שטוען כי בפגישה בין הצדדים ניסה המינהל להתנער מהם.

"לאחר שראינו שאף אחד במינהל הקהילתי לא מתייחס אלינו פנינו ללשכת הבריאות המחוזית בבקשה שתבדוק את החול", אומרים ההורים. "בלשכה ראו שבדיקת המעבדה נכונה והחול מזוהם".
במכתב ששלחה לשכת הבריאות המחוזית למינהל הקהילתי צוין כי עליו להחליף את החול בגן הילדים בתוך 14 יום ולהקפיד על ניקיונו. החול הוחלף, אולם לטענת ההורים בפועל המצב לא השתנה לטובה. הסיבה: הגדר המקיפה את הגן איננה צפופה מספיק וחתולים נכנסים למקום באין מפריע.

"שבוע אחד לאחר שהחליפו את החול הוא נראה בדיוק במצב שבו הוא היה לפני ההחלפה, כשצואה של חתולים מפוזרת בתוכו", אומרת אחת האימהות. "אנחנו לא יודעים מה לעשות כי אין הרבה גני ילדים בשכונה. למרות זאת, יש לפחות חמישה הורים שטענו שאם לא יחליפו את הגדר ואת החול למשטח גומי הם יוציאו את הילדים מהגן".

ממינהל קהילתי בית הכרם נמסר בתגובה כי הם אינם מעוניינים לנהל את הדיון בנושא באמצעי התקשורת.