קשיש, שנעצר לפני כשבועיים בחשד לפדופיליה, הוא ראש אחת החמולות הגדולות והמפורסמות ביותר בירושלים.

עוד על פדופיליה בבירה:
הפדופיל ששוטט ליד בתי הספר
מדוע הייתה פאניקה בהר חומה?
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

פרשת הפדופיליה בשכונות הערביות התגלתה לאחר שקטין המתגורר בשכנות לחשוד התלונן על כאבים חזקים, והוריו גילו שהוא דימם במיטה. אמו ניסתה בתחילה לדובב אותו כדי שיספר לה מה קרה לו אך הילד סירב לשתף אותה בפרטים. לאחר שאיבד דם רב הובהל הילד לבית החולים הדסה עין כרם, שם התגלה שעבר אונס אכזרי.

חוקרת ילדים ששוחחה עם הילד שמעה ממנו כי באותו ערב, כשהיה בדרכו הביתה, תקף אותו לכאורה שכנו הקשיש וביצע בו מעשה סדום. הילד הוכנס לניתוח שערך כמה שעות ולאחר מכן הועבר למחלקת הילדים לצורך אשפוז ומעקב. במסגרת הבדיקות שעבר הקטין נלקחו מגופו דגימות די־אן־איי.

אחד מתושבי השכונה אומר כי החשוד נחשב אישיות מכובדת בקהילה, הן מחמת גילו הרם והן מאחר שהוא עומד בראש חמולה גדולה. לדבריו, החשוד שימש בורר, יועץ ופוסק הלכות במקרים רבים של סכסוכים בין משפחות בשכונה.

"אנשים רבים עלו אליו לרגל כדי לקבל את ברכתו", מספר השכן. "הוא היה מעורב בשידוכים בין משפחות ובמתן עצות לבני נוער שהתחבטו באשר לעתידם המקצועי".

על פי החשד, מיד לאחר שנחשף ביצוע האונס הסתתר החשוד בבית אחד מבניו. רק לאחר שעות ארוכות של חיפושים איתרה אותו המשטרה ועיכבה אותו לחקירה בתחנת הקישלה, סמוך לשער יפו. בחקירתו קשר עצמו החשוד למיוחס לו.

לאחר מכן הובא החשוד לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בעיר. בדיון התברר כי מאז המעצר התקבלו בתחנה תלונות מהורים נוספים שילדיהם הותקפו לכאורה על ידי החשוד בפדופיליה.
סנגורו של הקשיש, עו"ד עאטף פרחאת, ביקש בדיון לצמצם את ימי המעצר למינימום האפשרי בגלל גילו ומצבו הבריאותי של החשוד.

השופט ירון מינטקביץ האריך את מעצרו של החשד ואמר, "מעיון בחומר החקירה עולה כי קיים בסיס לחשד סביר הקושר את החשוד לעבירה. מהחשדות עולה כי קיימת מסוכנות מצד החשוד שמצדיקה את הארכת מעצרו לשם סיום החקירה".