הנהלת האוניברסיטה העברית החליטה השבוע להגביל את דודי המים החמים וההסקות במעונות הסטודנטים רזניק בהר הצופים ובמעונות בגבעת רם ועין כרם. המשמעות: מעכשיו במעונות ידלקו דודי החשמל רק עד השעה 11 וחצי בלילה כדי לחסוך באנרגיה חשמלית. הסטודנטים, כצפוי, פתחו במאבק נגד ההחלטה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

"יש סטודנטים שהם ברמנים או כאלו שעובדים באבטחה עד שעה מאוחרת וחוזרים למעונות מעבר לשעה אחת עשרה בלילה", אומר אחד הסטודנטים. "הם יאלצו להסתפק במים קרים כי האוניברסיטה החליטה לסגור את המים החמים".אם לא די בכך, האוניברסיטה הודיעה כי במהלך היום יסופקו מים חמים מהשעה 7 בבוקר למשך שעתיים. "מה עושה סטודנט שעובד באבטחה ויוצא בשעה 6 וחצי לעבודה? בשבת האחרונה עשרות סטודנטים הוקפצו למילואים בעקבות ההסלמה בדרום ומכיוון שיצאו בבוקר מוקדם לא היו להם מים חמים. זה ביזיון", אמר סטודנט אחר.

משלא קיבלו תשובה חיובית על הארכת זמני המים החמים התארגנו סטודנטים רבים ביום רביעי השבוע ויצאו להפגנה. בדואר אלקטרוני שהופץ על ידי אגודת הסטודנטים באוניברסיטה נכתב: "מאחר שהאוניברסיטה החליטה לאחרונה לצמצם את שעות אספקת המים החמים וההסקה למעונות באופן חד צדדי וללא תאום עם אגודת הסטודנטים החלטנו לצאת למאבק. נתייצב ברחבת הדשא המרכזי בקמפוס גבעת רם עם ציוד מקלחת - שמפו, סבון, מברשות שיניים מגבות ונמחה נגד הצמצומים".

אגודת הסטודנטים: "הנהלת האוניברסיטה החליטה לאחרונה לצמצם את שעות אספקת המים החמים וההסקה למעונות באופן חד צדדי וללא תיאום עם אגודת הסטודנטים. אנו מודעים לאי הנוחות הנגרמת לדיירי המעונות ורואים בכך פגיעה בסטודנטים. אנו במגעים עם הנהלת האוניברסיטה ושוקלים את צעדינו בהתאם לתשובות שנקבל בנושא".

האוניברסיטה העברית: "אנו רואים חשיבות רבה בניהול ובתפעול האוניברסיטה והשטחים שבאחריותה תוך הקפדה על סטנדרטים ירוקים ושמירה על איכות הסביבה.

"בהמשך לפעילות האוניברסיטה במסגרת קמפוס מקדם בריאות וקיימות נמצא שחימום המים במעונות במשך כל היממה מוביל לבזבוז רב של אנרגיה ולכן הוחלט לתחום את שעות חימום המים לשעתיים בבוקר ולשש שעות בערב בין 17:30-23:30. יצוין כי אמנם החימום הפעיל של המים מופסק ב-23:30 אך המים עצמם נותרים חמים אף מעבר לכך, כמו בכל דוד".