בגלל עבודות הרכבת הקלה אין כניסה לתלמידים הנכים? עשרות ילדים מהחינוך המיוחד לומדים בבית הספר נווה צבי בשכונת נחלאות. רובם ככולם סובלים משיתוק מוחין, אך בכל יום נאלצים ההורים או המלווים שלהם להעלות אותם בגרם מדרגות שמוביל לכניסה לבית הספר. ההורים טוענים שפנו כבר כמה פעמים לעירייה בבקשה להנגיש את הכניסה הראשית, אך דבר לא נעשה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

"לבית הספר יש שתי כניסות: אחת קצרה דרך רחוב בצלאל, שכדי להגיע אליה צריך לעלות שמונה מדרגות עם עגלת נכים, ושנייה מונגשת, דרך רחוב הנציב, שאליה אפשר ללכת רק ברגל אך היא נמצאת בצד השני של המבנה, במרחק של מאות מטרים ולפחות חמש דקות הליכה", סיפרה השבוע אימא של ילדה בבית הספר.לדברי הורה אחר, לפני כשנה וחצי הם פנו להנהלת בית הספר ושאלו מדוע אין רמפה בכניסה הראשית, שתאפשר להם להכניס את ילדיהם בקלות. "התשובה היתה שכבר שבע שנים ויותר יש תוכנית להנגיש את המדרגות אך בגלל עבודות הרכבת הקלה זה מתעכב", אומר האב.

לטענת ההורים, לאחר שפנו בעצמם לעירייה נאמר להם כי מאחר שבית הספר צפוי לעבור לשכונת הר נוף אין טעם להנגיש את הכניסה. "בית הספר קיבל שטח בהר נוף שאפילו לא התחילו לעבוד עליו", אומרים ההורים. "במקרה הטוב, בעוד שלוש או ארבע שנים יקום המבנה. עד אז אנחנו נצטרך להמשיך לסחוב את הילדים והציוד במדרגות".

העירייה: "לבית הספר נווה צבי קיימת דרך גישה מוסדרת ומונגשת דרך רחוב הנציב, המאפשרת לכל תלמיד ולהורים להגיע בבטחה ובנוחות אל בית הספר. חשוב לציין כי מצב התחבורה ברחוב אגריפס הוא זמני, עד להשלמת הסדרי התנועה החדשים בעיר, שיביאו להקלה משמעותית בעומסי התנועה ברחוב. יש להדגיש כי מינהל החינוך דאג להכשיר לבית הספר הסדרי נגישות המותאמים לצורכי האוכלוסייה בעלת המוגבלויות, ובכלל זה מעלית ודרכי גישה למתחם. לא ניתן לאפשר עצירה והורדה של התלמידים ברחוב בצלאל, שהוא ציר ראשי שאינו מאפשר הורדה בטיחותית לתלמידים".