בעקבות גל האלימות בגבעה הצרפתית דורשים תושבי השכונה לחסום שתיים מדרכי הגישה לכפר הערבי השכן עיסאוויה. לאחרונה נרשמו 42 אירועים פליליים בשכונה, שכללו בין היתר הצתות של חמישה כלי רכב, תקיפה של אישה במכוניתה, שריפה של דגלי ישראל וגרפיטי של צלבי קרס שרוססו ברחובות.

ידיעות נוספות על השכונה:
המאבק נגד המואזין של הכפר השכן
הסיירת החילונית של הגבעה
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

לגבעה הצרפתית ישנן שלוש כניסות מהכפר השכן - אחת במרכז השכונה, סמוך לבית הספר ג'ינוגלי, השנייה ליד האוניברסיטה העברית והשלישית בכביש הישן היורד למעלה אדומים. תושבי השכונה דורשים כעת לאפשר כניסה ויציאה לגבעה הצרפתית רק מכביש מעלה אדומים.חבר המינהל הקהילתי עמיהוד פרידמן: "לפני שנים, אחרי שפרצה האינתיפאדה הראשונה, שתי הכניסות הללו היו סגורות במשך תקופה ארוכה. למעשה הכניסות נפתחו רק לפני כחמש שנים".

לפני כשלוש שנים, בעקבות אירועים דומים, התקיימו דיונים במשטרה ובעירייה בנוגע לפתיחת הכניסות. גורם בכיר במשטרה המליץ אז לסגור אותן וזכה לביקורת קשה מצד תושבי עיסאוויה ומזרח העיר. בסופו של דבר, גם במשטרה וגם בעירייה הגיעו למסקנה כי חסימת הכניסות לא תעמוד במבחן בג"ץ אם יוגשו עתירות של אגודות שונות לזכויות אדם.

מוכתר עיסאוויה דרוויש דרוויש: "לא שמעתי על הרכבים שנשרפו או על מקרי אלימות. 60 אחוז מתושבי הגבעה הצרפתית באים כל שבת לקנות אצלנו חומרי בניין, אז איך הם ייכנסו? אלה שרוצים לסגור את הכניסות הם אנשים בלי היגיון", הוא אומר.

זה לא החיכוך הראשון בין הגבעה הצרפתית לעיסאוויה. לפני כחודשיים הפעילו תושבי השכונה היהודית את 'המואזין היהודי' במחאה על עוצמת הרמקולים של המואזין בכפר. לאחר מאבק הוסרו לבסוף שני הרמקולים של המואזין הפונים לגבעה הצרפתית.

העירייה: "אנו מתייחסים בחומרה למעשי האלימות האחרונים בשכונה. אגף חירום וביטחון פועל בתיאום מלא עם המשטרה והמינהל הקהילתי ומסייע לפעילות המבצעית ולהגברת תחושת הביטחון. הטיפול במפירי הסדר נעשה באמצעות המשטרה כפי שמחייב החוק".

המשטרה: "חסימת הכניסות לכפר אינה נמצאת על הפרק. אנו ערוכים בכוחות מתוגברים בשכונה לשמירת הסדר והביטחון. הערכות תימשך כל עוד נידרש".