עובדי המרכזים הרפואיים הדסה שוב זועמים על הנהלת בית החולים, שמממנת את חגיגות 60 שנה לבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית ו"הדסה" בזמן שהעובדים מתבקשים לקצץ בשכרם.
לקראת ציון חגיגות 60 שנה לסיום לימודי המחזור הראשון בפקולטה לרפואה של הדסה והאוניברסיטה העברית, החליטו בהנהלה המשותפת לשכור את מרכז הקונגרסים בבנייני האומה, בו יתאספו בוגרי כל המחזורים, חלקם בעלי שם עולמי.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

הכינוס, שיימשך יומיים, יתקיים השבוע בהשתתפות נשיא המדינה שמעון פרס וראש העירייה ניר ברקת, ויכלול הרצאות מבוגרי הפקולטה, פאנלים בנושאי אתיקה רפואית ומחקרים שונים, תערוכה אינטראקטיבית, ארוחות ומסיבת ריקודים. בסיום ימי הכינוס תתקיים ארוחת צהריים בה יוענקו מלגות ואותות כבוד לבוגרים ויגויסו תרומות למלגות ולמענקי מחקר.אלא שעובדי המרכז הרפואי הדסה, שנקלע בשנים האחרונות לבעיות כלכליות, העלו השבוע טענות נגד הנהלת המרכז הרפואי שמבקשת כבר תקופה ארוכה לקצץ בשכר העובדים. כבר לפני כחודש פרסם mynet, כי בעת שבהדסה חגגו 100 שנה לארגון הגג "נשות הדסה" שמממן את המרכז הרפואי, טענו עובדי בית החולים לבזבוזים בכספי בית החולים לאחר שההוצאות על הסתכמו ביותר מ-5 מיליון שקלים.

בהנהלה ובארגון "נשות הדסה" טענו אז שרוב המימון הגיע מכספי חסות שניתנו לחגיגות על ידי גופים מסחריים.

"יש הרגשה של ניהול בעייתי כבר הרבה זמן, ולזה מצטרפת אצלנו התחושה שההנהלה התאהבה גם בחגיגות ובאירועים פומפוזיים", אמר השבוע רופא בכיר בבית החולים.

רופא נוסף שהופתע מקיום האירוע מוסיף: "זה ודאי לא נותן נקודות זכות למישהו שבא אלינו בתביעה לקצץ בשכר כשהראש שלו נמצא בכלל בחגיגות". עובד בכיר אחר דווקא מצא מקום לנחמה בכך שהחגיגות לא מתקיימות כבעבר במתחם בית החולים, אלא בבנייני האומה. "לפחות אנחנו העובדים לא עומדים כמו חייזרים ליד החגיגות והתערוכות", הוא אמר.

כבר תקופה ארוכה שהנהלת בית החולים מנסה להגיע להסדר עם שלושת ועדי העובדים שכוללים את הרופאים, האחיות וכלל העובדים במטרה להעביר קיצוץ רוחבי בשכרם בגלל חובות בית החולים שנצברו בשל ירידת התרומות מחו"ל וההוצאות לבניית המגדל הרפואי בעין כרם.

בתקופה האחרונה התעכב המשא ומתן בין הצדדים, וההערכה היא שבהנהלה ממתינים לתוצאות הבחירות בוועד האחיות שהתקיימו השבוע, ולארוחה שתתקיים בחודש הבא בחו"ל לטובת בית החולים.

הדסה: "שני האירועים אינם מתבססים על מימון בית החולים: כנס בוגרי בית הספר לרפואה משולם בעיקר מהכנסות מכירת הכרטיסים לאירוע. מחירו של כרטיס זוגי לאירוע עומד על כ-800 שקלים ועד כה נרשמו מאות בוגרים המצפים לקיומו. במקביל, נמכרו חסויות מסחריות לחברות וארגונים שונים. הנהלת האוניברסיטה העברית והמרכז הרפואי הדסה גם יחד, העמידו תקציב משותף של כ- 20% בלבד מהעלויות הנדרשות. באופן דומה, אירועי 100 שנים להיווסדו של ארגון הדסה מומנו, רובם ככולם, על ידי ארגון נשות הדסה".