נוסעים בקו 480 מירושלים לתל אביב התלוננו: ביום שישי שעבר נסגרה התחנה המרכזית בבירה רבע שעה לפני יציאת האוטובוס האחרון, ולכן הם לא יכלו לעלות עליו.

ידיעות נוספות על השבת בירושלים:
מאבק החרדים לסגירה מוקדמת של השוק בשישי
ומה רוצים במגזר ממצלמות האבטחה
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

מאז המעבר לשעון חורף נסגר מתחם הקניות בתחנה מוקדם מאוד בימי שישי, אך מסופי האוטובוסים פעילים עד סמוך לכניסת השבת.

אולם בשבוע שעבר טוענים נוסעים כי מבנה התחנה נסגר לפני השעה ארבע אחר הצהריים, בעוד שעל פי לוח הזמנים של אגד, האוטובוס האחרון של קו 480 יוצא ב-16:10 מתוך התחנה.

לרוב האוטובוס יוצא ריק מהתחנה ונוסעים שממתינים ליד הכניסה האחורית זוכים לעלות עליו רק במקרה שהנהג מחליט לעצור שלא בתחנה, דבר שנאסר עליו.

חלק מהנוסעים הפנו את זעמם כלפי שליח חב"ד בתחנה הרב מנחם מנדל וילהלם, בהנחה שהוא אחראי על שעת סגירת הבניין ופתיחתו במוצאי שבת.

הרב וילהלם עצמו מכחיש זאת. "אני מתעסק רק בעניינים חיוביים כמו הנחת תפילין ותפילות", הוא אומר. לדבריו, טענות דומות הוטחו בו בעבר על פתיחת התחנה המרכזית במוצאי שבת זמן רב לאחר צאת השבת.

בעל חנות בתחנה סיפר השבוע שהרב וילהלם מחלק מדי שבוע לבעלי החנויות דפי מידע על זמני כניסת השבת, אך אינו שוהה במקום בשעות כניסת השבת.

בהנהלת התחנה טענו שהבעיה אינה קיימת עוד כיוון שזמני הקווים מוקדמים בגלל שעון החורף.

מאגד נמסר כי בעקבות הפנייה הם יפעלו להגביר את התיאום עם הנהלת התחנה המרכזית ויקפידו על התאמת זמן יציאת האוטובוסים למועד סגירת התחנה.