16 אלף שקל - זה הסכום שהצליחו בתיכון ליידי דייויס לגייס במסגרת ערב התרמה ענק שהפיקו למען תלמידה חולת סרטן. הכסף ישמש את הנערה ואת הוריה למימון הטיפולים ולמחיה.

עוד על המחלההקשה:
המאבק של דנה בל
הקורס המיוחד למחלימים מסרטן המעי הגס
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

עדן, תלמידת שכבת י"א, נאלצה לעבור בשנה האחרונה אינספור ניתוחים וטיפולים כימותרפיים בעקבות המחלה.הוריה, שניהם שכירים, סעדו אותה במהלך הטיפולים ונאלצו להיעדר ימים רבים מהעבודה. מצבם הכלכלי הידרדר במהירות, במיוחד אחרי שהנערה אושפזה באחד מבתי החולים שבמרכז הארץ.

בשבוע שעבר, לאחר שמנהל בית הספר רפי אלפסי שמע על מצבה הקשה של המשפחה, הוחלט לקיים למענם ערב התרמה מיוחד תחת הכותרת 'חסד ואהבה'.

לפני האירוע יצאו תלמידי התיכון לעיר ועברו בין בתי עסק כדי לגייס תרומות של מוצרים למכירה במהלך הערב.

"המון בתי עסק, אנשים פרטיים והורים של תלמידים התגייסו לערב ההתרמה", מספר אלפסי. "קיבלנו תרומות של מוצרי מכולת, שוברי קנייה ברשתות שיווק, ממתקים, בגדים ואפילו תכשיטים. היה עסק שתרם מכונות של גלידה ופופקורן שנמכרו במהלך ההפנינג והכניסו לקופה לא מעט כסף".

גם המורים בבית הספר התייצבו בדוכנים ומכרו מוצרי מזון. אחד התלמידים הביא מכונת סוכר ומכר 'שערות סבתא'.

"הערב היה מוצלח ומרגש עד דמעות", מוסיף אלפסי. "חשובה בעיניי הפעילות החינוכית שעברנו עם התלמידים, שנרתמו באופן גורף ומעורר התפעלות. לשמחתי, הפעילות הזאת עוררה הדים בבית הספר ובשכונה. כולנו שמחים שהיתה לנו הזכות להשתתף במצווה החשובה הזאת".

הורי התלמידה אומרים השבוע שהם אסירי תודה לבית הספר על המחווה.

"עד לפני שנה הילדה חייכה כל הזמן ונהנתה מהחיים", מספרת האם. "היא אהבה ללכת ללמוד והיו לה ציונים גבוהים. המחלה תפסה אותנו כרעם ביום בהיר אבל אנחנו אופטימיים מאוד. אין לי מילים כדי להודות למנהל למורים ולתלמידים שהרימו את הערב הזה.

באותו ערב עדן התאשפזה בהדסה עין כרם אבל היא שמעה על הפנינג ומאוד התרגשה. בית הספר עוזר לנו לא להרגיש לבד. גם בנושא החינוכי עוזרים לנו מאוד ולא משאירים אותה מאחור".