ג'מאל ג'ולאני, קורבן ניסיון הלינץ' בכיכר ציון, זועם על המשטרה. הוא אינו מבין איך קרה שחלק מהקלטות החקירה של הנאשמים בפרשה נמחקו.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

"חטפתי מכות ומצאתי את עצמי בין החיים למוות", אמר השבוע ל"ידיעות ירושלים". "אני רוצה שהנאשמים יקבלו את העונש הראוי והצודק. יכול להיות שהתיעוד נמחק בכוונה - אלמלא הייתי ערבי הכל היה נראה אחרת".ג'ולאני ומשפחתו אומרים שהם מתכוונים כעת להגיש תביעה נגד המשטרה, שלטענתם לא עושה די כדי למצות את הדין עם הנאשמים במעשה.

התקיפה התרחשה בחודש אוגוסט האחרון וכעבור שבועיים הוגשו כתבי אישום נגד תשעה מהמעורבים באירוע. ביניהם היו צעיר בן 19, שבעה נערים וקטינה אחת. בחודש אוקטובר הוגש כתב אישום נגד נער נוסף.

על פי האישומים, המעורבים הבחינה בקורבן ותקפו אותו על רקע מוצאו. ג'ולאני נפצע קשה ואף נזקק להחייאה. הוא אושפז בבית חולים הדסה עין כרם.
"גם אנחנו מרגישים שהמשטרה מפקירה אותנו", אומר אביו של ג'ולאני.

עו"ד מאג'ד גנאים, המייצג את ג'ולאני: "לא יעלה על הדעת שיחידה שחוקרת פשעים תאבד חומרי חקירה. לאור ההודעה הזאת ברור לנו שהצדק לא ייעשה ומישהו צריך לשאת באחריות על כך".

משטרת ירושלים: "בשל תקלה טכנית במחשב, חלק מחקירת החשודים לא תועד. העובדה הזאת לא פוגעת במסכת הראיות, משום שחקירות החשודים תומללו וחומר החקירה הכתוב נמצא בתיק. באשר לטענותיו של האב, המשטרה תאמר את דברה בבית המשפט אם וכאשר תוגש תביעה".