המערכת המוניציפאלית ממשיכה להתחמם לקראת הבחירות לראשות העירייה, כשהפעם היה זה תורו של סגן ראש העירייה החרדי יצחק פינדרוס, נציג דגל התורה, שהעניק ראיון לעיתונות החרדית והתייחס לראשונה למערכת הבחירות הקרובה.

עוד ביקורות של החרדים:
מדוע התנגדו אנשי המגזר להופעה של ירדנה ארזי?
מי כינה את החילונים אנטישמיים ומדוע?
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

בראיון התייחס פינדרוס לראש העירייה הנוכחי ניר ברקת וציין כי הוא אחד שהחרדים למדו להסתדר איתו. "אפשר לסגור איתו דברים ויש הגינות בהתנהלותו", הוא אמר אך מיד סייג: "מצד שני, הוא השקיע בחילון העיר. מה שנעשה במרכז העיר, הפסטיבלים, זה תרבות יוון האמיתית". בהמשך הוסיף פינדרוס שלדעתו "ראש עיריית ירושלים צריך להיות חרדי".פינדרוס התייחס גם לאפשרות שאורי לופוליאנסקי יחליט להתמודד פעם נוספת על תפקיד ראש העירייה, אפשרות עלייה פורסם לאחרונה ב-mynet: "אם יוכח שהוא המועמד היחיד שיכול להביס מועמד חילוני, יש לדרוש ממנו להתמודד ואני אהיה החייל הראשון במטה הבחירות שלו", אומר פינדרוס.

חשוב לציין שלפי ההסכמים זה הוא תורה של סיעת 'דגל התורה' להציג מועמד חרדי בו יתמכו ככל הנראה כלל הסיעות החרדיות. פינדרוס, שנחשב לנציג הבכיר של 'דגל התורה' בעיר, נמצא בבעיה קשה, זאת בעקבות קרבתו לפלג הירושלמי של הציבור הליטאי בראשות הרב שמואל אויערבך, שנחשב לפלג שמורד בהנהגה החזקה בראשות הרב אהרן לייב שטיינמן מבני ברק. לאור זאת, ההערכות הן ש'דגל התורה' תייבא מועמד חיצוני לראשות העירייה, שעשוי להיות גם לופוליאנסקי.

פינדרוס בתגובה: "לא זכור לי שהשתמשתי במילה יוון. כן אמרתי שהפסטיבלים במרכז העיר הם חילון ירושלים".