למעלה משלושה חודשים מאז נפתחה שנת הלימודים מחרימים תלמידות כיתה ד' בבית ספר בירושלים את אחת התלמידות בכיתתם.

עוד על עוני בירושלים:
אחוז הנזקקים בבירה ממשיך לעלות
כמה ילדים עם הסובלים מתת משקל נמצאים בבירה?
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

"בהפסקות אני נשארת לצייר בכיתה ולא יוצאת לחצר בית הספר כמו כל התלמידות. אף אחת מהתלמידות בכיתה לא מדברת איתי ולא מוכנה לשחק איתי". כך מתארת התלמידה את שעובר עליה במהלך יום לימודים כבר שלושה חודשים.לטענת אמה של התלמידה הכל נובע מכך שהילדה גדלה בבית עני. "הן כנראה מנצלות את חולשתה של בתי, את העובדה שהיא לבושה בבגדים של אחותה הגדולה. כך גם נעליה כי אצלנו נעלים עוברות מילד לילד, אין לנו כסף לקנות נעלים חדשות. היום כל התלמידים מגיעים לבית הספר עם נעלים ממותגות כבר מגיל קטן, אנחנו אפילו לא יודעים מה זה נעלים חדשות", אומרת האם.

הילדה מספרת כי היא עוברת מסכת של התעללות, "קוראים לי בשמות גנאי כמו את ילדה ענייה, הבגדים שלך לא יפים. קוראים לי גם מסכנה ועוד שמות שלפעמים אני מאוד נעלבת ומבקשת כל הזמן מאמא שתעביר אותי לבית ספר אחר ששם לא יקניטו אותי ולא יקראו לי בשמות".

לפי דברי האם, הילדה מגיעה לאחר הלימודים כאשר היא עייפה עצבנית ופורצת בבכי, "הרבה פעמים אני שואלת אותה למה היא עצבנית ובוכה, היא לא מספרת, אבל אני יודעת את הסיבה לבכי הזה".

הילדה מגיעה ממשפחה קשת יום בת שמונה נפשות, שישה ילדים ושני הורים המתגוררת בדירת שיכון ששטחה 30 מ"ר ומוכרת ע"י גורמי הרווחה העירוניים.

כל ששת הילדים של בני המשפחה מצטופפים בחדר אחד, החדר השני מיועד לכלל המשפחה וזהו גם החדר שבו ישנים ההורים, כאשר האב מובטל כבר למעלה משבע שנים.

תגובת העירייה: "הבקשה להעברת התלמידה טרם נתקבלה במנח"י. הוריי התלמידה מוזמנים לפנות למחלקה לרישום ולמלא בקשת מעבר ממוסד חינוכי אחד לאחר. הבקשה תיבדק ותטופל בהתאם".