המצב הכלכלי הקשה של חלק מבתי הספר בעיר פוגע גם בבריאות התלמידים. אם לילדה שלומדת בבית ספר בדרום העיר נאלצה להגיע פעמיים בתוך שבוע למוסד החינוך כדי לקחת את בתה לטיפול רפואי, זאת לאחר שבבית הספר לא יכלו לספק לה מענה רפואי בגלל שאין תקציב להחזיק אחות.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

הסיפור החל לפני שבועיים, כאשר במהלך שיעור ספורט נפל על הילדה מזרן שמשקלו עשרות קילוגרמים. כתוצאה מכך נפצעה הילדה בפניה. "הרוכסן של המזרן הגדול פצע את פניה, היא נשרטה במצח ובאף וירד לה לא מעט דם", מספרת האם.

גורמים בבית הספר יצרו קשר עם האם, שהיתה באותה עת בעבודה. "כאשר הגעתי לבית הספר ראיתי שאף אחד לא טיפל בה", היא מספרת. "לא שמו לה פולידין ולא חיטאו את הפצע בכלל. שמו לה קרח על הפנים ואמרו לה שאני צריכה להגיע ושאני אקח אותה לטיפול".

אלא שכאן לא הגיעה הפרשה לסיומה. ביום ראשון השבוע נדרשה האם להגיע פעם נוספת לבית הספר כדי לקחת את בתה לטיפול. הסיבה שהוצגה בפניה הפעם: כאבי ראש.

"אני לא מבינה למה אין בבית הספר מישהו שמגיש עזרה ראשונה?", שואלת האם. "למה על כל פציעה, ולו הקטנה ביותר, צריכים להזעיק את ההורים מהעבודה?". האם טוענת כי בהנהלת בית הספר טענו שבעיריית ירושלים אין תקציב לאחיות.

העירייה: "אנו פועלים עפ"י הנחיות משרד החינוך בכל הנוגע לפעילות אחיות בבתי הספר. טענות האם נבדקות".