מועצת נוער חדשה נבחרה בשבוע שעבר בירושלים. תלמידי בתי הספר בחרו את יושב ראש המועצה, את סגנו ואת יתר מחזיקי התפקידים במועצה. מי שיעמוד בראש מועצת הנוער הוא עידן לוי, שמיניסט מבית הספר התיכון שליד האוניברסיטה. לוי, ששימש עד עתה סגן יו"ר המועצה, גבר על תלמידת הגימנסיה צליל לוי שהתמודדה מולו.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

בעבר עמד עידן לוי בראש מטה הנוער למען שחרור החייל גלעד שליט בירושלים. בנוסף הוא שחקן בקבוצת הפוטבול הירושלמית, שהקים עם תיכוניסטים נוספים בבירה.לאחר שנבחר אמר לוי כי הוא מקווה למצוא אוזן קשבת בעירייה למצוקתם של בני הנוער בעיר. "לאוכלוסיית בני הנוער בירושלים יש בעיות רבות", אומר לוי. "חלק גדול מבעיות אלו נובע מחוסר משאבים חמור בקרב הגורמים שאמורים לתת שירות ותנאים לבני הנוער. לדוגמה, בסניפים רבים של תנועות הנוער אין תנאים פיזיים סבירים לתפעול. הם סובלים מצפיפות, מחום בקיץ ומקור כבד בחורף ואף מהצפות. אנו מאמינים ששיפור מצב המבנים יעודד את בני הנוער בירושלים להמשיך לפעול בעוז בתוך תנועות הנוער וללמוד באווירה חיובית וטובה, מה שיוביל לעידוד העשייה ויחליש את תרבות השיעמום והאלימות בעיר".

סגניתו של לוי תהיה מיה בן פזי, תלמידת כיתה ט' מן התיכון לאמנויות. "אני מבטיחה לתת מעצמי את המקסימום", היא אומרת. "יש הרבה מקום לשינוי בעיר שלנו. עם המבנה הנכון והשאיפות הנכונות נגיע לכל יעד שנציב".
לתפקיד מזכ"ל מועצת הנוער נבחר אריאל טנא, הלומד בכיתה י' בבית הספר הרטמן. ראש מערך הדוברות של המועצה הנבחרת היא מאיה אזולאי, תלמידת כיתה י"א מהתיכון לאמנויות.