עד לפני שלושה שבועות עוד פרחו החלמוניות בחלקה המערבי של בית צפפה, אבל זו הייתה הפעם האחרונה שניתן היה לצפות בהן זאת כיוון שהאתר הפך להיות לאתר לשפיכת פסולת בנייה אשר קברה את הפרחים היפים האלה. כיום מה שניתן למצוא בשטח הוא מזבלה אחת גדולה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

אוהבי הטבע בירושלים מכירים את האתר בבית צפפה גדולים בצבע חלמון של ביצה, אלה צמחו בסמוך לגדר של ישיבת איתרי הנושקת בבית צפפה.לדברי פעילת הסביבה ציפי רון, בסתיו בשנה שעברה ניתן היה לראות באתר חמישים חלמוניות, לדבריה לפני שלושה שבועות כבר מספרן הצטמצם לעשרים בקושי בשל העובדה שמישהו החל לשפוך במקום פסולת בנייה והחליט להפוך את האתר למזבלה.

"זה פשוט פשע", אומרת רון, מי שעמדה עד לפני שנים בראש החברה להגנת הטבע. "זהו אתר מוכר של אוהבי טבעי בירושלים שנהגו להגיע למקום כדי להתרשם מיופיים של הפרחים, עכשיו הכל אבוד".

יש לציין כי המקום הוכרז כשמורת טבע עירונית על פי תכנית בניין ערים ועל פי החוק המקום היה אמור להיות מוגן מפני כל מיני קבלנים פיראטיים הנוהגים לשפוך פסולת בנייה ועפר בכל מיני מקומות כך על דעת עצמם.

בחברה להגנת הטבע אמרו השבוע כי בעבר נעשו נסיונות לשמור על החלמוניות ומספר פקעות הועברו לאתרי טבע אחרים בעיר בין היתר לעמק הצבאים, אבל לא כולם נקלטו.