במשך שלושה חודשים סבלה התלמידה מחרם מצד תלמידות בכיתתה, על רקע מצבה הכלכלי הקשה של משפחתה. השבוע ננזפו התלמידות המחרימות וכעונש נשלחו ללמוד ליום אחד בכיתה נמוכה יותר

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

רק לאחר הפרסום ב-mynet וב"ידיעות ירושלים" על תלמידת כיתה ד' בעיר שסבלה מחרם מתמשך – החלו בבית הספר שלה לטפל בנושא.כפי שפורסם בשבוע שעבר, מזה שלושה חודשים מחרימות את הילדה תלמידות בכיתתה בגלל מצבה הכלכלי הקשה של משפחתה. בין היתר הן מכנות אותה "ילדה ענייה", לועגות על הלבוש שלה ולא משוחחות או משחקות איתה.

בעקבות חשיפת המקרה, התלמידה המוחרמת זומנה לשיחה עם מחנכת הכיתה. "היא אמרה לי להפסיק להיות פראיירית ולענות לבנות שמקניטות אותי", סיפרה השבוע הילדה. במקביל, שלוש התלמידות שהנהיגו את החרם זומנו השבוע לשיחת נזיפה ולאחריה הן קיבלו עונש מיוחד: ללמוד במשך יום שלם בכיתה א' כצעד מרתיע.

אולם לדברי אמה של הילדה המוחרמת, ההשפלות לא תמו. "הן ממשיכות לקרוא לה בשמות גנאי שונים", אמרה השבוע.
כמו כן, במשפחתה של הילדה לא מתרשמים מאופן הטיפול של בית הספר במקרה וטוענים כי "שיחות המוטיבציה שניתנו לילדה לא יעזרו".

האם אמרה כי פנתה בימים האחרונים פעם נוספת למנח"י בבקשה לרשום את בתה לבית ספר אחר. "נאמר לי שבקרוב יכנסו ועדה מיוחדת במנח"י כדי לשמוע את טענותינו וגם הילדה תצטרך להגיע ולספר מה שעובר עליה בבית הספר. אני מקווה ומאמינה שחברי הוועדה ישתכנעו ויבינו שמדובר בפיקוח נפש", הוסיפה.

בתוך כך, בעקבות הכתבה פנו עשרות גופים ואנשים פרטיים למערכת העיתון וביקשו לעזור למשפחה ולילדה באופן אישי. "חום כזה לא קיבלנו מעולם ואנו מודים לכל מי שתרם לנו בעין יפה", אמרה האם. "תרמו לילדה בגדים חדשים ונעליים יפות. אולי בעקבות התרומות האלו יפסיקו ללעוג לה בבית הספר".