גנב מניצולת שואה ונידון לחודשיים בלבד של עבודות שירות. בתה של מתילדה שוורץ זועמת על העונש הקל שהוטל על עמרי איצקוביץ' אחרי שהורשע בגניבת 24 אלף שקל מאמה ניצולת השואה בנוסף נגזר עליו עונש מאסר של חצי שנה על תנאי.

גניבות נוספות בירושלים:
מי גנב את מעמד התפילה של הרב אלישיב?
שוד מהסרטים ברחובות העיר
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

עמרי איצקוביץ', מנהל קופות בנק לאומי בגבעת שאול שגנב במסגרת עבודתו כספים מניצולת השואה מתילדה שוורץ (93), נענש השבוע על מעשיו בעבודות שירות של חודשיים בלבד. בהנהלת בתי המשפט הסבירו כי העונש הקל נבע מפיטוריו מהבנק ומהיותו נכה צה"ל.בתה של שוורץ, לעומת זאת, זועמת. "יש לי רק שאלה אחת", אמרה השבוע. "האם לשופטת המכובדת יש אמא שהייתה בשואה בגיל כזה, שהיא יודעת מה זה לגנוב ממנה את כבשת הרש שלה?" שוורץ עצמה דווקא נשמעה יותר מפויסת כשדיברה על איצקוביץ'. "הוא מסכן ואני סולחת לו, כי הוא החזיר לי את הכסף", אמרה עם מתן גזר הדין.

הפרשה נחשפה לפני כשנתיים, כשבני משפחתה של שוורץ גילו שבחשבון הבנק שלה נעשו משיכות כספים לא הגיוניות. הם פנו למשטרת ירושלים, שחקירתה גילתה כי איצקוביץ' זייף את חתימתה על טופס ייפוי כוח המתיר לו לפעול בחשבונה. כך משך מהחשבון 24 אלף שקל מכספי התמלוגים מגרמניה ומקצבת הזקנה של שוורץ, שהיו אמורים לשמש אותה למחיה ולמימון מטפלת צמודה.

לאחר שנתפס החזיר איצקוביץ' את הכסף לשוורץ והורשע במרמה, התחזות, זיוף וקבלת דבר במרמה. לאחר ההרשעה ביקשה התביעה לגזור עליו עונש מאסר בפועל. אולם השבוע החליט בית משפט השלום בעיר להסתפק במתן עונש קל של עבודות שירות למשך חודשיים בלבד, וכן מאסר על תנאי של חצי שנה.

עם זאת השופטת חנה מרים לומפ אמרה בדיון כי מעשיו היו ״מכוערים ובזויים ויש להוקיעם״ וביקרה את איצקוביץ' על כך שניצל את האמון שניתן לו במקום עבודתו.

בהנהלת בתי המשפט הסבירו השבוע כי העונש הקל נובע מכך שלאיצקוביץ' נקבעו 30 אחוזי נכות בשל פציעתו במבצע ׳חומת מגן׳, ומההרעה שחלה במצבו הרפואי. כמו כן השיב לשוורץ את כספה כשנה לפני הגשת כתב האישום.