משרד התחבורה משיק: מכשיר לבדיקת יתרת הנסיעות בכרטיס הרב־קו. אם עד היום נאלצו הנוסעים בקווי האוטובוס לבקש מהנהגים להדפיס עבורם דוח שמראה כמה נסיעות טעונות בכרטיס שלהם, מעכשיו יוכל כל בעל רב־קו לבדוק את יתרתו באמצעות מחזיק מפתחות עם מכשיר מדידה זעיר - מה שיעזור גם לנוסעי הרכבת הקלה.

לכל הידיעות הקשורות לרכבת הקלה
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

כשהנוסע יצמיד את הכרטיס למחזיק המפתחות יופיעו על הצג שלו כל הכרטיסיות הטעונות ברב־קו. על פי התוכנית, המכשירים יחולקו בחינם או במחיר העלות. דגם ראשוני שלהם כבר הגיע לישראל ועל פי ההערכה יתחילו לשווק אותם כבר בחודשים הקרובים.

הפיתוח החדש אמור להקל משמעותית על הנוסעים בתחבורה הציבורית בעיר, שכן כיום יכולים הנוסעים לברר את יתרת הרב־קו שלהם רק אצל נהגי אוטובוס, שמדפיסים עבורם דוח תוך כדי נסיעה. לעתים הנהגים נמנעים מלעשות זאת בטענה שהנייר במכונת הכרטוס אזל, או שאין להם זמן לבצע את הפעולה - והנוסעים נאלצים להסתדר מכוחות עצמם.

המכשיר החדש יעזור גם לנוסעים ברכבת הקלה, שם יתרת הנסיעות אמנם מופיעה על הצג של מכשיר התיקוף, אך למשך פחות משנייה. כמו כן היא מציגה רק את יתרת הכרטיסייה המתאימה לרכבת הקלה, ולא את כלל היתרות בכרטיס הרב־קו. בניגוד לרב־קו, כמעט כל כרטיס מגנטי בעולם מאפשר בדיקה של היתרה דרך האינטרנט. במשרד התחבורה מתכננים לאפשר בהמשך לטעון את הרב־קו באמצעות האינטרנט וסמרטפונים מתקדמים.