נתוני הגיוס של בוגרי התיכון הירושלמים בשנתון 2011-2010: מאה אחוזי גיוס בתיכונים סליגסברג, רעות, פולנסקי וקדמה. כך עולה מנתוני הגיוס שפרסמה העירייה השבוע.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

בהמשך הרשימה מדורגים בין השאר בתי הספר בויאר, תיכון הליד־ה, הגימנסיה העברית, רנה קאסן ומקיף גילה. ממוצע המתגייסים במוסדות אלה הוא 99-95 אחוז.

שיעור המתגייסים לצה"ל בירושלים עמד בשנה שעברה על 90 אחוז, בעוד הממוצע הארצי עמד על 75 אחוז בלבד. העירייה ומנח"י מתהדרים בנתון זה, אך הוא לא כולל את התושבים החרדים. מתוך המתגייסים לצה"ל עולה כי רק 53 אחוז משתבצים ביחידות קרביות.

עוד עולה מהנתונים שחשפה העירייה כי שיעור הקצינים הירושלמים עומד על 7.7 אחוזים, ושיעור הקצינות הירושלמיות הוא 10.1 אחוזים, בעוד הנתונים הארציים נמוכים יותר.

מנהל סליגסברג, תומר אושרי, התייחס השבוע למספר המתגייסים מבית הספר: "נתוני הגיוס מדברים על עשייתו של קודמי בתפקיד רוני הרניק, שניהל את בית הספר בשנים האלו. אך גם עתה בית הספר ממשיך במסורת ומעת לעת התלמידים נחשפים להרצאות של נציגים מהצבא, כמו קצינים ומפקדים".

בנוסף אושרי מספר כי רבים מתלמידיו משתתפים בסדנאות הכנה לצה"ל שיוזם בית הספר ואף מגיעים לפעילויות של תנועת 'אחריי'.

ראש העירייה ניר ברקת בירך על הנתונים. "נמשיך לפעול במטרה לעודד גיוס לשירות משמעותי בצה"ל ולהעלות את המוטיבציה לתרומה כחלק מהאמירה העירונית בירושלים", אמר.