מהוויאטואלי לאמיתי: נביל מאיקל סאנד, פעיל זכויות אדם מצרי ואחד מגיבורי מהפכת כיכר תחריר במצרים, יתארח ביום ראשון הקרוב בקמפוס האוניברסיטה העברית בהר הצופים.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

באירוע, שיתקיים במכון טרומן, יספר נביל את סיפורו האישי וידבר על השינויים הפוליטיים בשלטון במצרים והקשרים בין מצרים לישראל."לאחר שנים של דיבורים וניסיונות להגיע לישראל שלא צלחו בגלל סירוב השלטונות לאפשר לי ביקור כזה, הגיע זמן המעשים: אני סוף סוף לא רק מדבר על שלום אלא נוסע לעשות שלום בנסיעה לישראל", כך מסביר נביל את הנסיעה שלו לישראל בימים אלה.

נביל הוא הסרבן המצפוני הראשון של המשטר הנוכחי במצרים, פעיל בבלוגים במצרים כנגד המשטר המצרי הדיקטטורי. בשנת 2009 הקים תנועה במצרים נגד חובת הגיוס לצבא במדינה. חלק מהטקסטים שפרסם בבלוגים שלו, פורסמו בעיתונים בינלאומיים ברחבי העולם. עשרות אלפי מצרים ואנשים מרחבי העולם עוקבים אחרי הבלוג שהוא כותב.

לאחר המהפכה נאסר נביל והיה בבית הכלא במשך 302 ימים ללא משפט, בשל פעילותו הנמרצת לשינוי המשטר, למען זכויות אדם וכן בשל פרסומיו נגד חובת הגיוס לצבא המצרי ונגד הפרות זכויות אדם שנעשו על ידי הצבא במצרים. בין היתר הוכר כאסיר מצפון על ידי ארגון אמנסטי אינטרנשיונל.

את ביקורו בישראל ומדינות נוספות, מארגן ארגון זכויות האדם UN WATCH שבסיסו בז'נבה.