קורס חדש לאנשי הוראה דתיים: כך תזהו אתר פורנו. הרב יניב חניא והעסקן החרדי יחזקאל שטלצר פתחו לאחרונה קורס להכשרת מורים ומדריכים לגלישה בטוחה באינטרנט. במסגרת הקורס המשתתפים ילמדו כיצד להישמר מהטרדות מיניות באינטרנט ומאתרים המכילים סרטוני מין ואלימות נגד בני אדם וחיות.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

"גילינו שייקח לנו 30 שנה לעבור את כל בתי הספר הדתיים בארץ ולהדריך בנושא", אומר הרב חניא. "חוסר הידע הוא נורא. מצאנו שהרבה מורים לא יודעים מה ההבדל בין הפייסבוק לאינטרנט".

בשונה מהציבור הדת,י שם הצליחו אישי החינוך לשכנע את הרבנים שיש צורך להציף את הנושא הרגיש, אצל הצעירים בציבור החרדי לא עוסקים כלל בנושא בגלל התפיסה שההכרה בתופעה בצורה פומבית רק תגרום לעוד צעירים להתעניין בנושאי מין וההרפתקאות שמוצעים לצפייה באינטרנט.

שטלצר, תושב המועצה המקומית החרדית קרית יערים, מתמודד כעת בפעם השלישית לכנסת מטעם מפלגת 'עתיד אחד', שחלק נכבד מהמצע שלה עוסק בדרישה לחוקק חוק שיחייב את ספקיות האינטרנט לסנן פורנוגרפיה, אותה הוא מגדיר "הסמים החדשים".

בעבר פעל חניא יחד עם חברת הכנסת ליה שמטוב להעברת חוק שיחייב את ספקיות האינטרנט לחסום אוטומטית גישה לפורנו ולאפשר אותה רק לבקשת הלקוח.