תופעה בספרייה הלאומית בגבעת רם: חרדים משתמשים במחשבים לגלישה באתרי פורנו. לאחרונה נתפסו כמה אברכים שביקרו בספרייה כשהם צופים בסרטים ובאתרים בעלי תוכן פורנוגרפי. עובדי הספרייה נאלצו לא פעם להעיר להם על כך.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

בשנים האחרונות מורגלים בספרייה הלאומית לראות מבקרים חרדים שמגיעים למקום לצרכי מחקר ולימוד אקדמי. אולם ביניהם נצפים גם כמה משתמשים שמנצלים את עמדות המחשב בספרייה כדי לצפות בסרטים ובגלישה באתרים למבוגרים, מה שאינם יכולים להרשות לעצמם בתוך השכונות החרדיות.

עובדי הספרייה שזיהו את התופעה נאלצים, בנוסף לפיקוח על יתר המבקרים, לסייר בין עמדות המחשב ולעקוב אחר המשתמשים באינטרנט. כשמתגלה שימוש לא ראוי במחשבים מבקשים העובדים בעדינות לצאת מהאתר אליו נכנס המשתמש.

עם זאת, בבניין הספרייה הלאומי שוהים בקביעות גם חוקרים חרדים שעורכים ספרי קודש והיסטוריה. מכיוון שהם מוכרים לאנשי הספרייה, מותר להם להשתמש במחשבים גם לצרכים אישיים מתוך ידיעה שזהו לא עיסוקם העיקרי.

מהספרייה הלאומית נמסר בתגובה: "הספרייה הלאומית נגישה ופתוחה לכלל הציבור וכך גם השימוש במחשבים, אך אלו מיועדים אך ורק לצורכי לימוד, עיון ומחקר. אם מישהו מפר את כללי השימוש הוא מתבקש לחדול מכך, ללא קשר לאמונתו הדתית".