משוחרר, אבל יחף: אדם שאושפז בחדר המיון של הדסה עין כרם, טוען כי נעליו נעלמו במהלך האשפוז. כעת, הוא תובע את בית החולים על סך 3,350 שקל.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

על פי כתב התביעה, שהוגש לבית משפט לתביעות קטנות בעיר, החולה אושפז בשל הרגשת שיתוק וכאבים בראש ובגב התחתון. במשך 6 שעות הוא שהה במסדרון המיון עד שרופא ניגש אליו וערך לו בדיקה. לפני הבדיקה, הורה לו הרופא לחלוץ את נעליו והניח אותם בסמוך, מבלי שהחולה יכול היה להבחין במיקומם.

החולה שנרדם לאחר הבדיקות התעורר בחמש לפנות בוקר כשהוא עדין במיון בית החולים וגילה להפתעתו כי הרופא הניח על מיטתו מכתב שחרור במהלך הלילה. כשהבין החולה שהוא משוחרר, החל לחפש את הנעליים שלו, אך אלה נעלמו ואיש לא ידע היכן הם.

קב"ט בית החולים הצטרף למסע החיפושים ואף ניסה לעזור לחולה לאתר את הנעליים באמצעות מצלמות הווידיאו. במהלך החיפושים אחר נעליו, מציין החולה בכתב התביעה, ביקש מהצוות הרפואי תקציב לקניית נעליים בקניון הסמוך לבית החולים, על מנת שיוכל ללכת הביתה. במקום זה, מצא קב"ט בית החולים נעליים דמוי 'קרוקס' עבור החולה, איתם נאלץ ללכת הביתה.

עוד טוען התובע, כי בית החולים גילה רשלנות ועיכוב מוגזם של קצין הביטחון לתחקר את אירוע גניבת הנעלים בזמן הראוי.

תגובת הדסה: "אנו רואים חשיבות רבה בנושא שמירת חפצי המטופלים: במרבית המחלקות עומדת כספת אישית לרשות המאושפזים ובחדר המיון ניתן להפקיד חפצי ערך במשרד לקבלת חולים. יחד עם זאת, בית החולים מדגיש בכל דרך אפשרית: שילוט, פרסום, חלוקת דפי מידע למתאשפז ועוד, כי אינו אחראי לנזק, אבדה או גניבה של פריטים אישיים. תמוה הדבר, כי בחלוף 5 שנים להיעלמות נעליו, טורח התובע להתלונן".