גל פריצות משתק את שכונת רמות. שבע דירות נפרצו בשבועות האחרונים, רכוש רב נגנב והבתים הושחתו עד היסוד. אלא שמלבד שלל של תכשיטים וכסף שלקחו הפורצים, נרשם גם שיא כאשר נפרץ ביתם של הורים שכולים ונגנב ממנו נשק מסוג M16 השייך לערן אריאל, בנם שנהרג בלבנון.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

"במוצאי שבת יצאנו להצגה של יד לבנים למשפחות שכולות להדלקת נר אחרון של חנוכה", מספרת האם השכולה. "כשחזרנו חשכו עינינו. יש בבית המון דברים של הבן שלי ומזכרות ממנו, אחד מהם זה כלי הנשק שלו איתו הוא שירת. למעשה זה נשק חלוט שאינו ניתן לשימוש המונח בתוך וויטרינה עם סמל ודגל של הצנחנים. הפורצים השאירו את הוויטרינה והוציאו את הנשק. זו לא פריצה ראשונה אצלי בבית, אבל כזה בלגן עוד לא ראיתי. זה היה מחזה נוראי. היתה לי שרשרת עם תמונה של ערן שהם גנבו ותכשיטים נוספים, הם לקחו הכל. הערך הסנטימנטאלי יותר גבוה מהערך הכלכלי".

בדירה אחרת נגנבה כספת שהכילה מסמכים יקרי ערך וירושות שעברו במשפחה מדור לדור. "בגלל שהכספת כבדה, הם גלגלו אותה על המדרגות בבית ושברו אותן. בנוסף לזה הם גנבו זהב, יהלומים, כלי כסף, עקרו דלתות, ושרפו את המחסן הסמוך לבית. יש כאן נזקים של כמה מיליונים", אומר הדייר.

מלבד הנזק הכספי, בשכונה יודעים לספר גם על אווירת אימה בעקבות הפריצות האלימות. "יש כאן דיירים שמתכוונים לעזוב בגלל האירועים האלה. אנחנו פוחדים להיכנס לבד הביתה".

המשטרה: "כוחות משטרה פועלים בשכונה ואף לוחמי יחידות מיוחדות. בחודשים האחרונים לכדו כוחות המשטרה פורצים שפרצו בין היתר בשכונה וכשלושים מהם נעצרו עד תום ההליכים".