חגיגות חג המולד בעיר, שהחלו ביום ראשון השבוע, קיבלו חיזוק משמעותי בדמותו של עץ אשוח שהוצב מעל השער החדש שבחומת העיר העתיקה, לראשונה מאז שנת 1967.

עוד ידיעות על מזרח העיר:
המבצע המגוחך של רשת הגנים
מי מחייב את הסוחרים לתלות שלטים בעברית?
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

הערבים הנוצרים בירושלים הציבו השבוע עץ אשוח ענק בגובה של ארבעה מטרים מעל השער החדש ופתחו באופן רשמי את חגיגות החג. "מאז שנת 67' לא היה עץ מולד כזה", אומר לואי סעיד, יו"ר עמותת 'בודור אל חיאה' שארגנה את האירוע. "בשנים עברו החגיגות היו מצומצמות וקטנות כי כל קבוצה חגגה לבד".למה חזרתם דווקא השנה לקיום חגיגה מרכזית?
"מאז שנת 2000 היה רעיון כזה, לקיים חגיגה מרכזית, אבל בגלל היעדר תמיכה כספית ובעיות טכניות זה נמנע מאיתנו. אך השנה קיבלנו סיוע כלכלי מהכנסייה האורתודוקסית, הכנסייה הלטינית והקוסטודיה. הצלחנו לקיים משהו מדהים".

בחגיגות הגדולות, שכללו גם זיקוקים ואינספור תחפושות של סנטה קלאוס, נכחו דמויות חשובות כמו הפטריארך טיופיליס השלישי, ראשי העדות הנוצריות ומי שמכונה "ראש העירייה מטעם הרשות הפלסטינית", עדנאן חוסיני. "בקהל היו יהודים, מוסלמים וגם תיירים, שבירכו אחד את השני", מוסיף סעיד.

דמיטרי דיליאני, חבר המועצה של תנועת פת"ח: "החגיגה המרכזית והעץ הזה באו בשביל להבליט את האלמנט הנוצרי בעיר ירושלים. החגיגה הזו באה אחרי ההכרה של האו"ם במדינה פלסטינית וזה דירבן יותר אנשים לחגוג".