השחקנית תום דרום, ששימשה נערת פיתוי בפרשת הסחיטה של העסקן החרדי דודי זילברשלג, חתמה בשבוע שעבר על עיסקת טיעון בבית משפט השלום בעיר. דרום הודתה בכתב אישום מתוקן והורשעה בעביה של פגיעה בפרטיות. מסתמן שייגזרו עליה שלושה חודשי עבודות שירות ופיצוי של 12 אלף שקל לזילברשלג - הסכום שהיתה אמורה לקבל תמורת מלאכת הפיתוי.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

מי שנשמע הרבה פחות מרוצה הוא זילברשלג עצמו, שעקר לצפון הארץ בהוראת הקהילה שלו ונמנע מלהופיע בתקשורת ובאירועים פומביים. השבוע הגיב בדף הפייסבוק שלו על עיסקת הטיעון ותקף את ההחלטה לקשור את דרום רק לפגיעה בפרטיות, בלי לצרף לכך גם אישום בסחיטה. "אני, לעומתה, נאלצתי לחדול מעיסוקיי הציבוריים, הוגליתי ואף הודרתי ממקורות הכנסה קבועים״, כתב.לדבריו, כשפונים אליו חרדים ושואלים אם להתלונן על סחיטה הוא ממליץ להם לא לפנות לרשויות. לטענתו, עצם העובדה שהוא החרדי הבכיר היחיד שהעז להתלונן על סחיטה, בידיעה שהפרשה תתפוצץ, היתה אמורה להביא להרשעה מרתיעה יותר. כנראה יש דין מחמיר למטריד חרדי ודין מקל למפתה חילונית״, סיכם.

הפרשה נחשפה לפני כשנתיים, לאחר שזילברשלג התלונן במשטרה על מעשה סחיטה מצד שותפו לניהול עמותת 'מאיר פנים'. השותף ניסה להדביק לזילברשלג העלמת כספים מהעמותה המנהלת של בית החולים ביקור חולים, שבראשה הוא עמד. לשם כך שכר השותף חוקרים פרטיים ששלחו לזילברשלג תרומה פיקטיבית במטרה לבדוק אם ידווח עליה. משאכזב אותם והוציא קבלות כחוק הם שלחו אליו את השחקנית תום דרום, שהתחזתה לסטודנטית לאמנות וביקשה להיפגש איתו במלון בירושלים.

השניים הגיעו לחדר בבית המלון, שם העניקה לו דרום עיסוי מול המצלמות של שולחיה, במטרה לסחוט אותו.

כשנודע לזילברשלג על הקלטת הוא לא נענה לסחיטה והגיש תלונה. בעקבות זאת פורסמו התמונות באינטרנט.

פרקליטה של דרום, עו"ד ליאור אפשטיין: ״היא לא היתה הסוחטת אלא חצי קורבן וחצי עבריין. היא פותתה לעסוק בדבר ונמצא שהיא עברה עבירה״.