ביקור חולים ממשיך בגסיסה האיטית שלו, כשלפי נתוני משרד הבריאות בימים האחרונים שהו במוסד הרפואי בקושי 15 מטופלים, אם לא לוקחים בחשבון את מחלקת היולדות. במקביל, כמעט הושלם תהליך המיזוג, לאחר שבסוף השבוע שעבר מינה בית המשפט המחוזי בעיר מפרק זמני לעמותה. השלב הבא במיזוג עם שערי צדק הוא גיבוש הסכם עם בעלי הנכס, המיליונר ארקדי גאידמק.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

בדיון בבית המשפט נחשף לראשונה סכום החוב של עמותת בית החולים והוא עומד על 50 מיליון שקל. הנושה העיקרי של בית החולים ביקור חולים הוא מס הכנסה. בית החולים חייב לו 41 מיליון שקל, שחלקם חוב על משכורות העובדים לחצי של חודש אוקטובר ולכל חודש נובמבר. שאר הנושים הם חברות הניקיון, האבטחה וספקים נוספים של בית החולים.

בדיון בבית המשפט, שהשתתפו בו נציגי כל הצדדים, סיפר נציג מס הכנסה, עו"ד אריק שמיר, שלהערכתם המיזוג עם שערי צדק יסייע לפרוע את החוב בעוד שלושה חודשים. בדיון ביקש נציג העמותה המנהלת של ביקור חולים למנות מפרק מטעמה אך הוא נדחה על ידי בית המשפט. בסיום הדיון מינה השופט דוד מינץ את כונס הנכסים הרשמי למפרק הזמני עד להבאת מפרק קבוע.

בתוך כך מתבררים פרטים נוספים מתוך ההסכם שבין משרדי הבריאות והאוצר לשערי צדק. על פי ההסכם המתגבש, חלק מעובדי ביקור חולים יעברו לעבוד בשערי צדק והשאר ימשיכו לעבוד במתחם הנוכחי של בית החולים במרכז העיר. עד עתה כבר נסגרו רוב ההסכמים בין משרדי הממשלה, שערי צדק והעובדים.

ביקור חולים: "מברכים על ההתקדמות בתהליך שייטיב עם העובדים והמטופלים".

את תגובת הוועד המנהל לא ניתן היה להשיג