מחאת מזון: מאות הורים ירושלמים חתמו על עצומה הקוראת למשרד החינוך לפקח על האוכל המוגש במסגרת הצהרונים.

עוד ידיעות בנושא החינוך
מדוע הושעה מנהל אוולינה דה רוטשילד?
תעמולת הבחירות בבתי הכנסת
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

הקבוצה ("ארוחה 10") שאותה מובילה חברת מועצת העיר רחל עזריה, כתבה במכתב שהעבירה לשר החינוך גדעון סער, כי האוכל שהילדים אוכלים היום בצהרונים הוא רע: "הבשר מעובד, יש בו מלחים, סוכרים ועודף פחמימות ואלו רק חלק מהתחלואים במזון שמוגש לילדנו מדי יום".

עוד הזכירו ההורים במכתבם את חוזר המנכ"ל מנובמבר 2006, בנושא "הזנה וחינוך לתזונה נכונה במוסדות החינוך", בו הוא מנחה את מוסדות החינוך כיצד צריך להזין את הילדים בצורה נכונה.

"מחקרים מוכיחים שדפוסי אכילה נכונים בגיל הילדות ובתקופת ההתבגרות הם קריטיים להתפתחות הילד", ממשיכים ההורים, אך בפועל חוזר זה אינו מיושם כלל וילדנו אוכלים בשר מעובד מדי יום וארוחה שאינה מכילה את המרכיבים התזונתיים הנדרשים אלא עמוסה בפחמימות, סוכרים, שומנים ומלחים".

ההורים טוענים כי מצב זה לא יכול להימשך: "אנו קוראים לך, אדוני שר החינוך, לקחת אחריות ולהציל את ילדינו. בכוחך לדאוג לכך שהם יאכלו אוכל בריא ומזין בארוחות הצהריים, כפי שמשרדך קבע. אנחנו דורשים הכנה של תוכנית להזנה בריאה בבתי הספר, שתיושם כבר משנת הלימודים הקרובה. מדובר כאן בבריאות ילדינו, לא פחות, וזה חייב להיות בראש סדר העדיפויות של משרד החינוך".

ממשרד החינוך נמסר: "עם העברת מפעל ההזנה לידי המשרד, הרי שהפיקוח יהיה על פי לפי הנורמה המחמירה של המשרד בנושא. המשרד מנהיג מדיניות של תזונה בריאה (צריכה רבה של ירקות). יצויין, כי במסגרת מוסדות אלה, מספק המשרד הזנה, הבנויה בהתאם לתפריטים של משרד הבריאות. כמו כן, גיבש המשרד קריטריונים ברורים ובקרה קפדנית עד מאד, לצורך אספקת מזון חם ובריא.

"משרד החינוך עורך מעקב ובקרה אחר איכות המזון באמצעות חברת - "ביו לב" (חברת בקרה עם רישיון בינלאומי המוכרת גם על ידי משרד הבריאות). הבקרות כוללות, בין היתר, דגימת מזון.
כמו כן, עורך המשרד בדיקות נוספות במקרים בהם מתקבלות תלונות מצד הורים ובתי ספר.

"במקרים בהם נמצא, כי ספק פעל בניגוד לקריטריונים ולנהלים המתבקשים באספקת מזון (כגון: חם ובריא), הרי שהוא מוצא ממעגל הספקים. כמו כן, במקרים בהם מוצרים נמצאו לא עומדים בסטנדרטים שקבע המשרד, מוצא המוצר מחוץ לתפריט (לדוגמא: קציצות בשר המכילות אחוז שומן מעל הנדרש ושניצל שאינו מכיל מספיק בשר).

"משרד החינוך, מעודד מעורבות התלמידים ובתי הספר בקביעת התפריט, כאשר הכלל המנחה הוא ארוחה מזינה ובריאה. יצויין, כי רוב בתי הספר הכלולים במפעל ההזנה נוהגים בצורה זו של שיתוף פעולה".